Індекс
Поштова система Haiku
Статуси, які визначив користувач
Використання запитів
Поради та Рекомендації

Майстер-клас: Управління поштою

На цьому навчальному заході ми розглянемо, як управлятися з електронною поштою у системі Haiku. Передбачається, що поштові сервіси правильно налаштовані за допомогою панелі налаштувань E-Mail і Ви знайомі з основними можливостями програми Mail (Пошта).

index Поштова система Haiku

Якщо Ви перейшли на Haiku з інших операційних систем, Ви, ймовірно, звикли до великих програм, таких як MS Outlook або Thunderbird від Mozilla. Їх потрібно налаштовувати, вводячи всю інформацію про адреси поштових серверів тощо і вони використовують власну базу даних контактів. Вони дбають про надсилання та отримання електронних листів і зберігають їх у великому спеціальному файлі.
Зміна поштового клієнта може бути клопіткою процедурою, адже доволі часто доводиться експортувати/імпортувати та конвертувати дані. Використання декількох клієнтів паралельно, щоб перевірити, що ще доступно, також не позбавлене певних труднощів.

Поштова система Haiku відрізняється від інших. Вона складається з окремих невеликих модулів.

Існує програма mail_daemon, яка відповідає за зв'язок з Вашими поштовими серверами. Панель налаштувань E-Mail – це єдине центральне місце для настройки Ваших облікових записів поштових скриньок, наприклад, частоти їх перевірки.

Кожне отримане або надіслане поштове повідомлення зберігається як один файл електронної пошти з інформацією про заголовок (наприклад, Відправник, Тема, Дата) і статус (наприклад, «New», «Replied», «Sent») в атрибутах BFS. Це дозволяє шукати/фільтрувати їх за допомогою швидких запитів Haiku.

browsing.png

Оскільки кожне поштове повідомлення зберігається в окремому файлі, переглядати їх стає так само просто, як переглядати папку (або результат запиту) із зображеннями за допомогою програми ShowImage. Залишивши вікно Tracker відкритим, Ви можете переходити між файлами за допомогою кнопок попереднє/наступне, щоб вибрати повідомлення для перегляду.
Оскільки це незалежні файли, використання інших програм для перегляду, окрім програми Haiku Пошта, не викликає жодних проблем.

Відповідно, створення нового поштового повідомлення призводить до створення ще одного файлу; цей файл передається демону mail_daemon, який подбає про його відправлення. Управління контактами перенесено до програми People.

Якщо коротко, то там, де інші поштові клієнти роблять все, від зв'язку з поштовими серверами до перегляду всіх Ваших листів та надання інструментів для їх пошуку і фільтрації, Haiku використовує ланцюжок менших інструментів і загальне управління файлами:

Використання Tracker та запитів для обслуговування пошти надзвичайно потужна ідея. Досвід, який Ви отримаєте, можна перенести на будь-яку іншу проблему, пов'язану з файлами. Будь то зображення, музика, відео, контакти чи будь-які інші документи, використання Tracker є основою управління файлами.
Крім того, вдосконалення у будь-якій із цих системних областей приносять користь не лише електронній пошті, але й усім програмам, які їх використовують.

index Використання статусів, які визначив користувач

Коли Ви переглядаєте нові повідомлення, можливо, Ви захочете повернутися до деяких з них пізніше, щоб обміркувати їх більш грунтовно. Якщо вибрати у меню Файл пункт Закрити і | Залишити статус «New», то статус повідомлення не змінюється і воно надалі буде вважатись «новим повідомленням». Отже, повідомлення мають тенденцію накопичуватися…

Звичайно, можна просто почати писати відповідь і зберегти її як чернетку. Але якщо Ви не плануєте писати відповідь, а просто хочете перечитати лист пізніше, це не ідеальний варіант.

status.png

Краще скористайтеся командою Закрити і | Встановити статус як…, щоб створити новий статус і використовувати його для категоризації повідомлень. Наприклад, Ви можете створити статус «Пізніше» і відповідати на повідомлення, коли матимете більше часу.
Або використовувати різні статуси для конкретних проектів. Наприклад, я створив статус «HUG» (для «Haiku user guide»), під яким збираю повідомлення стосовно змісту, комітів, цікавих ідей, зміни коду та інших важливих аспектів, які можуть вплинути на зміст посібника.
У будь-якому випадку, намагайтеся, щоб назва статусу була короткою. Таким чином, назва завжди буде поміщатися у стовпчику «Статус» вікна Tracker звичайної ширини.

Вам не обов'язково відкривати поштове повідомлення у програмі Пошта для встановлення статусу. За допомогою доповнень Tracker Mark as Read і Mark as… Ви можете вибрати один або декілька файлів повідомлень і встановити їхній статус одним рухом.

index Використання запитів

Звісно, Ви вказуєте папку для зберігання всієї електронної пошти, відкриваєте її – і вуаля, там уся Ваша пошта. Але з часом папка стає переповненою і відображення її вмісту буде займати все більше часу, оскільки тисячі файлів та їхніх атрибутів потрібно аналізувати та сортувати. Крім того, здебільшого Вас не дуже цікавлять листи нігерійських принців дворічної давнини та їхні проблеми зі спадщиною…

При відкритті папки багато часу витрачається на те, щоб впорядкувати файли, зчитані з диска, у правильному порядку і відобразити їх у вікні. Якщо Вам потрібно відкрити папку з великою кількістю файлів, Ви можете скоротити час очікування, зробивши вікно трекера «невидимим», тобто згорнувши його або перейшовши в іншу робочу область. Подивіться на ProcessController, щоб побачити, як це впливає на використання процесора.

Запити, на допомогу!

Використовуючи запити, Ви можете звузити перегляд Ваших листів. Власне, значок поштової скриньки на панелі задач Deskbar використовує запити.

daemon-in-deskbar.png

Підменю Open Draft виконує запит статусу «Draft», який встановлюється програмою Пошта при збереженні повідомлення.

Підменю Open Inbox Folder та Open Mail Folder – це просто посилання на звичайні папки.

Підменю # нових повідомлень показує результати запиту, який шукає повідомлення зі статусом «New» (цей же запит, до речі, використовується для зміни значка поштової скриньки, щоб показати що є нові повідомлення).

Ви можете додати власні запити (або папки, програми, сценарії тощо) до цього контекстного меню, помістивши їх або посилання на них у каталог ~/config/settings/Mail/Menu Links.

Запит ~/config/settings/Mail/mailbox є особливим випадком: Він виконується при натисканні лівою кнопкою миші на значку поштової скриньки у системному треї Deskbar. Якщо Ви хочете змінити цю дію, Ви можете замінити його на будь-який інший файл (або посилання на файл), просто назвіть його «mailbox». Це не обов'язково має бути запит, посилання на папку запитів або сценарій чи програма також підійде.

index Приклади запитів

Ось декілька прикладів використання запитів:

query-1.png query-2.png
Шукає усі поштові повідомлення зі статусом «Later», який визначив користувач. Шукає усі поштові повідомлення за останні 2 дні.
query-3.png query-4.png
Шукає усі листи від Ingo Weinhold за останні 2 тижні. Шукає усі пости зі списку коммітів Haiku за останні 12 годин.

index Поради та Рекомендації