bootmanager-icon_64.pngBootManager (Завантажувач)

Deskbar:Не входить, звичайно запускається з меню Інструменти Встановлювача
Розташування:/boot/system/apps/BootManager(Завантажувач)
Налаштування:жодних
Попередній запис MBR по замовчуванню зберігається в ~/config/settings/bootman/


Якщо Ви не додавали розділ з Haiku до наявного завантажувача такого, наприклад, як GRUB, BootManager (Завантажувач) встановить маленьке завантажувальне меню до MBR, яке виглядатиме десь отак:

bootmenu.png
Boot Manager (Завантажувач) не є протестованим до кінця, тому накладаються обмеження, про які Ви не повинні забувати: меню може бути встановлене тільки на перший жорсткий диск, на ньому має бути принаймні 2KiB вільного місця після основного загрузочного запису (MBR).

BootManager (Завантажувач) супроводжуватиме Вас у процесі встановлення загрузочного меню.

index Вибір диску призначення

bootmanager-1.png

BootManager (Завантажувач) запускається зі списком доступних розділів серед яких треба вибрати потрібні. Якщо загрузочне меню вже існує на цьому диску кнопка Uninstall (Видалити) стає активною і дозволяє відновити збережену резервну копію MBR, видаляючи меню завантаження знову.
В іншому випадку виберіть Install (Встановити) для продовження.

index Резервне копіювання головного завантажувального запису (MBR)

У разі, якщо що-небудь піде не так, або бажатимете видалити меню завантаження, Master Boot Record (MBR) буде збережено. Це, безумовно, дуже важливий крок, переконайтеся, що ви часом не перезаписуєте будь-якої іншої резервної копії MBR, яка наприклад залишилась від деяких попередніх експериментів!

bootmanager-2.png bootmanager-3.png

Просто виберіть місце призначення для файлу резервної копії "MBR" або залиште типовий шлях. Після натискання кнопки Далі Ви отримаєте підтвердження успішного резервування.

index Конфігурація завантажувального меню

bootmanager-4.png bootmanager-5.png

Далі ви побачите список всіх розділів на диску призначення. Встановивши прапорців ви вказуєте, що записи будуть відображатися в меню завантаження, текстові вікна дозволяють перейменувати запис.

Після цього вибираєте у спливаючому меню типовий розділ для завантаження та встановлюєте затримку повзунком. Де "Негайно" пропустить меню завантаження повністю, а "Ніколи" просто зупинить завантаження на меню. Ви можете змінити налаштування тайм-ауту, утримуючи ALT під час завантаження.

index Запис завантажувального меню

bootmanager-6.png bootmanager-7.png

Перед записом меню завантаження в MBR, ви отримаєте коротку інформацію про конфігурацію, а потім один останній шанс, щоб перервати операцію. Не хвилюйтеся до тих ппоки ви зберігаєте резервну копію MBR, ви можете легко скасувати зміни. Якщо всеж сталася помилка ви завжди зможете завантажитися з компакт-диска Haiku або USB флешки та відновити резервну копію MBR.