bootmanager-icon_64.png   BootManager (Менеджер загрузки)

Deskbar:У меню не входить, звичайно запускається з меню Інструменти Інсталятора
Розташування:/boot/system/apps/BootManager
Налаштування:відсутні
Попередній запис MBR за замовчуванням зберігається в ~/config/settings/bootman/


Якщо Ви не додаєте розділ Haiku до вже встановленого менеджера загрузки, такого як GRUB, або взагалі не використовуєте подібні менеджери, BootManager встановить невелике меню загрузки до основного загрузочного запису (MBR), яке виглядає приблизно так:

bootmenu.png
BootManager (Менеджер загрузки) ще не дуже добре протестований, тому накладаються обмеження, про які Ви не повинні забувати: меню може бути встановлене тільки на перший жорсткий диск, на ньому має бути принаймні 2 KiБ вільного місця після основного загрузочного запису (MBR).

Менеджер загрузки детально висвітлює процес встановлення меню загрузки.

index Вибір цільового диска

bootmanager-1.png

Після запуску, BootManager виводить список всіх доступних пристроїв, серед яких треба вибрати потрібний. Якщо на цьому диску меню загрузки вже встановлене, кнопка Деінсталяція стає активною і дозволяє відновити MBR з резервної копії, видаляючи меню загрузки.
Якщо Вам треба встановити меню загрузки, натисніть кнопку Інсталяція для продовження.

index Резервне копіювання основного загрузочного запису (MBR)

На випадок, якщо що-небудь піде не так, або Ви бажатимете видалити меню загрузки, робиться резервна копія Master Boot Record (MBR). Безумовно, це дуже важливий крок, переконайтеся, що Ви часом не перезаписуєте будь-яку іншу резервну копію MBR, яка залишилась від попередніх експериментів!

bootmanager-2.png bootmanager-3.png

Просто вкажіть шлях де буде збережено файл резервної копії «MBR» або залиште стандартний. Після натискання кнопки Далі, Ви отримаєте підтвердження успішного створення резервної копії.

index Конфігурація меню загрузки

bootmanager-4.png bootmanager-5.png

Далі ви побачите список усіх розділів на цільовому диску. Встановлюючи позначки у чекбоксах, Ви визначаєте, які пункти з'являтимуться у меню загрузки, текстові поля дозволяють перейменувати пункти.

Після цього, у спливаючому меню Ви вибираєте розділ для загрузки за замовчуванням та повзунком встановлюєте час, протягом якого меню буде залишатись на екрані. Позиція повзунка «Без затримки» дозволить повністю пропустити меню загрузки а позиція «Постійна» зупинить загрузку системи доки користувач не вибере один з пунктів меню. Ви можете відключити затримку, тримаючи натиснутою клавішу ALT під час загрузки.

index Запис меню загрузки

bootmanager-6.png bootmanager-7.png

Перед тим, як меню загрузки буде записано в MBR, Ви отримаєте підсумок конфігурації а потім останню можливість перервати операцію. Не хвилюйтеся, до тих пір поки Ви зберігаєте резервну копію MBR, Ви можете легко скасувати зміни. Якщо станеться щось суттєве, Ви завжди можете загрузитися з інсталяційного компакт-диска Haiku або USB-накопичувача та відновити MBR за допомогою BootManager і резервної копії.