debugger-icon_64.png   Debugger (Відладчик)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/Debugger
Налаштування:~/config/settings/Debugger settings
~/config/settings/Debugger/


Debugger – це програма, яка не дуже потрібна звичайному користувачеві. В першу чергу, відладчик використовується розробниками для пошуку помилок у програмах. Іноді ці помилки призводять до збоїв, і тоді навіть кінцеві користувачі стикаються з відладчиком. Коли програма аварійно завершує роботу, Ви бачите таке сповіщення:

debugger_alert.png

Вам пропонується чотири варіанти реакції на аварійну ситуацію:

Варіант реакції на аварійне завершення програми за замовчуванням можна встановити у текстовому файлі ~/config/settings/system/debug_server/settings.
Файл має формат у стилі driver_settings:

default_action user

executable_actions {
	app1 log
	/path/app2* debug
}

Допустимими значеннями для default_action є:

userСповіщення користувачеві з вибором варіанта.
killПрипинити роботу аварійного процесу у фоновому режимі.
debugЗапустити відладчик аварійного процесу.
log / reportЗберегти звіт про помилку і припинити роботу процесу.
coreЗберегти (можливо дуже великий) дамп ядра і припинити роботу процесу.

Якщо default_action не встановлено, застосовується варіант «user».

Секція executable_actions містить перевизначення певних варіантів дії за замовчуванням. Вони мають вигляд, наведений вище, де окремими рядками можуть бути лише назва процесу або шлях із символами підстановки і значення для default_action.
Опис використання власне самого Debugger виходить за рамки цього посібника, який орієнтований на потреби звичайних користувачів Haiku. Для повноти картини, ось вікно, яке з'явиться, якщо Ви виберете опцію Відладити у наведеному вище сповіщенні:

debugger.png

Коли Ви почнете трохи колупатися, то швидко побачите, що Debugger є одним із найскладніших і найдосконаліших інструментів для Haiku. Якщо Ви розробник і звикли до графічних відладчиків на інших платформах, багато функцій будуть Вам знайомі.

Нижче наведено кілька посилань, які можуть пролити світло на тонкощі відладчика Haiku. Якщо у Вас є конкретне питання, Ви можете задати його у списку розсилки для розробників. Якщо ви знайдете більш корисні ресурси, будь ласка, створіть «багрепорт» з цією інформацією.

Debugger Reference ManualЦе найдокладніший документ про роботу з відладчиком (у форматі PDF).
Blogposts Декілька статей про Debugger, в основному написаних Рене Голлентом після впровадження нової функції.
BeGeistert 026 video Відео зустрічі BeGeistert у 2012 році, на якому Інго Вайнхолд демонструє стан Debugger на той час і показує інші цікаві інструменти, такі як профайлер для виявлення вузьких місць.