Переклад даної сторінки ще неповний. Допоки це так, незавершені частини користайте у англійському варіанті.

diskprobe-icon_64.pngDiskProbe

Deskbar:Програми (Applications)
Розташування:/boot/system/apps/DiskProbe
Налаштування:~/config/settings/DiskProbe_data


DiskProbe це HEX редактор для перегляду і редагування вмісту файлу або пристрою на рівні байтів, він працює на самому низькому рівні і тому може серйозно пошкодити дані, якщо бути обережним!

Завжди слід працювати тільки з резервною копією файлу, а особливо уважним слід бути при роботі безпосередньо з пристроєм!.

При запуску DiskProbe у Вас спочатку спитають про файл або пристрій з яким Ви плануєте працювати. Після вибору відкриється вікно:

diskprobe.png

В основному вікні завжди відображається один блок даних, розмір якого можна виставити з меню Вид (View) | Розмір блока (BlockSize). Зліва показано зміщення від початку блока, по середині дані у вигляді HEX значень і справа теж саме і вигляді символів ASCII.
Ви можете переходити від блоку до блоку за допомогою верхнього повзунка або клавіш ALT і ALT і переключатись між HEX і ASCII колонками по TAB.

Пункт меню Блок (Block) | Вибір (Selection) Не тільки дасть вибір з різним порядком байтів (в шістнадцятковому або десятковому виді, який встановлюється через меню Вид (View) | Представлення (Base)), він також інтерпретує його як зміщення блоків до яких треба перейти. Пункт буде недоступним (сірим),якщо позиція буде за межами файлу/пристрою
Ця функція зручна в основному при перегляді файлових систем, бо вони часто містять посилання на інші блоки.

If the file you're probing includes attributes, the Attributes menu can be used to open any of them in a new DiskProbe window. Here's the SYS:PACKAGE attribute of the AboutSystem application:

diskprobe-about-attr.png

В залежності від виду атрибуту відкриється потрібний таб редактора, в додаток до постійно присутнього таба Raw Editor.Наприклад,редактор для текста і MIME - типів, переглядач векторних іконок.