diskprobe-icon_64.png   DiskProbe (HEX-редактор)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/DiskProbe
Налаштування:~/config/settings/DiskProbe_data


DiskProbe – це HEX-редактор для перегляду і зміни даних у файлі або на пристрої на байтовому рівні. Це дуже низькорівневий інструмент, і тому він може дійсно зіпсувати все, якщо Ви не будете обережні!

Завжди працюйте з резервною копією файлу та будьте особливо обережні, працюючи безпосередньо на пристрої.

Під час запуску DiskProbe спочатку Вам буде запропоновано вказати файл або пристрій, з яким Ви хочете працювати. Після цього Ви побачите ось такий інтерфейс:

diskprobe.png

У головному вікні завжди відображається один блок даних, розмір якого можна вибрати за допомогою пункту меню Режим перегляду | Розмір блока. Зліва – зміщення від початку блока, посередині – дані у вигляді HEX-значень, а праворуч – у вигляді ASCII-символів.
Ви можете переходити від одного блока до іншого за допомогою повзунка вище або комбінації клавіш ALT і ALT та переключатися між стовпчиками HEX і ASCII за допомогою клавіші TAB.

Пункт меню Блок | Вибір не тільки покаже вибір з різним порядком байтів (у шістнадцятковій або десятковій системі, яка встановлена через меню Режим перегляду | Система счислення), він також інтерпретує його як зміщення блока до якого Ви можете перейти. Пункт буде недоступним (позначений сірим кольором), якщо позиція знаходиться поза межами файлу/пристрою.
Це зручна функція, особливо для перегляду файлових систем, оскільки вони часто містять вказівники на інші блоки.

Якщо файл, який Ви переглядаєте містить атрибути, за допомогою меню Атрибути (Attributes) можна відкрити будь-який з них у новому вікні DiskProbe. Ось атрибут BEOS:ICON програми Про цю систему (AboutSystem):

diskprobe-about-attr.png

Залежно від типу атрибута відкриється додаткова вкладка відповідного редактора, окрім завжди присутньої вкладки редактора необроблених даних Raw Editor. Наприклад, редактор рядків і MIME-типів або засіб перегляду векторних значків.