Індекс
Фільтр
Список
Розділ інформації
Меню HaikuDepot і Показати
Створення облікового запису
Оцінювання і коментування
Журнали діагностики
Корисні поради

haikudepot-icon_64.png   HaikuDepot (Менеджер пакетів)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/HaikuDepot
Налаштування:~/config/settings/HaikuDepot/main_settings
~/config/cache/HaikuDepot/ – кеш значків, скриншотів, описів та інших елементів


HaikuDepot є центральною програмою для управління пакетами програмного забезпечення. За допомогою нього Ви можете переглядати та шукати у репозитаріях пакетів, встановлювати та видаляти пакунки. За замовчуванням HaikuDepot запускається зі списком Рекомендовані пакети, програмного забезпечення, яке вважається цікавим для багатьох користувачів.

haikudepot.png

На другій вкладці показано список Усі пакети; відображення значків змінюється на менше, у стовпчиках надається більше інформації:

haikudepot.png

index Фільтр

У верхній частині вікна програми Ви бачите декілька елементів управління фільтрами списку доступних пакетів:

index Список

Як і в будь-якому вікні Tracker, Ви можете вибрати у контекстному меню, які стовпці відображати, зробивши правий клік миші на заголовку стовпця. Лівий клік миші сортує список відповідно до цього стовпця. Звичайно, Ви можете змінити порядок стовпців, перетягнувши їх на нове місце.

У стовпці Дата показано, коли пакет було додано до репозитарію або коли він оновлювався. Сортуйте за цим стовпчиком, щоб побачити нові або оновлені пакети у верхній частині списку.

Стовпець Стан пакета може мати одне із декількох значень:

Стовпець дати показує, коли система сервера записала конкретну версію пакета. Через можливі затримки в процесі публікації ця дата може бути не зовсім точною.

Потягнувши за експандер у вигляді горизонтальної пунктирної лінії між списком пакетів і областю інформації, Ви можете змінити розмір області відображення списку пакетів.

index Розділ інформації

Нижню частину екрана займає область, де відображається інформація про пакет, який наразі вибрано у списку над нею.
Праворуч від назви пакета, автора, рейтингу та версії є кнопка, яка – залежно від поточного стану пакета – дозволяє провести Інсталяцію або Деінсталяцію цього пакета. Якщо пакет вже інстальовано, Ви знайдете там додаткову кнопку Відкрити програму.

Нижче наведено чотири вкладки: «Інфо про пакет», «Оцінки», «Журнал змін» та «Вміст пакета».

index Меню HaikuDepot і Показати

У меню HaikuDepot головного меню програми Ви знайдете пункт Оновити репозитарії. За допомогою цього пункту виконується запит на отримання актуального списку усіх доступних пакетів з підключених репозитаріїв.
Другий пункт – Управління репозитаріями…. Він відкриває панель налаштувань Repositories, для додавання/видалення або під'єднання/від'єднання репозитаріїв.
Перевірити на обнови… запускає програму SoftwareUpdater для пошуку оновлених пакетів та їх інсталяції.
Налаштування… відкриває вікно з єдиною наразі опцією: Надавати анонімні дані про використання до HaikuDepotServer. Ці дані використовуються, наприклад, для збільшення лічильника кількості переглядів та інсталяцій пакета, що потім може вплинути на перехід пакета до списку «Рекомендовані пакети».

У меню Показати Ви можете вибрати, щоб у списку пакетів також були показані Пакети розробника та Пакети з вихідним кодом. Для звичайного користувача вони не становлять інтересу і лише захаращують список. Однак вони є важливими для людей, яким потрібні бібліотеки, заголовки і т.п. з пакетів для розробки для компіляції програм на їх основі.

Більший інтерес викликають пункти Доступні пакети і Встановлені пакети, які фільтрують список пакетів за цими категоріями.

index Створення облікового запису користувача

Щоб мати можливість оцінити пакет, Вам потрібен обліковий запис користувача на Haiku Depot Server, який обслуговує усі пакети та відстежує оцінки і коментарі користувачів. Ви можете створити обліковий запис у програмі HaikuDepot, натиснувши на меню в крайній правій частині панелі меню, яке показує Ваш поточний статус: Не авторизований. Вибір пункту Авторизація… відкриває вікно з двома вкладками; одна для введення Вашого імені користувача і пароля (якщо вони у Вас є) для входу, а інша для створення нового облікового запису:

haikudepot-login-tab.png

Для створення облікового запису потрібно:

Після входу в систему у меню в крайній правій частині панелі меню HaikuDepot з'явиться напис Авторизований як (…), де буде вказано Ваше ім'я користувача. Тепер меню пропонує Вам Змінити обліковий запис… або Вийти з системи.

Як нагадування про те, на що Ви фактично погодилися, коли позначили чекбокс у згаданому вище полі, є пункти меню Перегляд останніх/погоджених Умов користування…

index Оцінювання і коментування

Після того, як Ви створили обліковий запис користувача і увійшли в систему, Ви можете оцінити пакет і залишити коментар, якщо хочете. Просто наведіть курсор миші на зірочки рейтингу в інформаційній області пакета і вони перетворяться на кнопку Оцінити пакет…. Натисніть її, щоб відкрити вікно оцінки:

haiku-depot-ratingpanel.png

Тут Ви можете навести курсор миші на зірочки, щоб вони засвітилися, і вибрати свою оцінку, також Ви можете вибрати один з декількох рівнів оцінки стабільності роботи програми і вибрати мову Вашого необов'язкового коментаря. Щоб Ваш коментар був змістовним, Вам слід попрацювати з програмою, яку Ви збираєтеся оцінити, щоб ознайомитися з її можливостями, помилками і особливостями. І не пишіть наступний великий американський роман… нехай коментар буде короткий, по суті і ввічливий. :)
Після натискання кнопки Надіслати дані передаються на сервер. Можливо, Вам доведеться зайти в меню HaikuDepot і вибрати пункт Оновити репозитарії, перш ніж Ви зможете побачити зміни.

У будь-який момент Ви можете повернутися, відредагувати свій коментар і зробити повторне оцінювання. Ви можете приховати свою оцінку від інших користувачів, знявши позначку з опції Цю оцінку видно і іншим користувачам, яка з'являється у цьому вікні після того, як Ви оцінили пакет.

index Журнали діагностики

HaikuDepot взаємодіє як з мережевими, так і з локальними сервісами. Іноді, щось може піти не так, як це передбачалося під час написання програми. У таких випадках повідомлення про помилку може бути не зовсім конкретним. Щоб допомогти діагностувати проблему, HaikuDepot може надати журнал того, що робить програма.

У повідомленні про помилку можна запропонувати переглянути журнали для отримання більш детальної інформації або Вас можуть попросити надати журнал, коли Ви створюєте тікет у системі відстеження помилок Haiku.

Щоб переглянути журнали діагностики, HaikuDepot потрібно запустити з терміналу:

HaikuDepot -v debug

Команда використовує параметр -v для управління деталізацією діагностичних журналів. Можливі значення: off, info, debug і trace. Використання параметра off призведе до створення журналу з мінімальним обсягом записів, тоді як trace – до максимальної деталізації.

Під час запуску HaikuDepot і під час взаємодії з програмою у вікні терміналу Ви побачите постійний вивод текстових повідомлень; це діагностичний журнал.

index Корисні поради

Існує ще один спосіб відстежувати нові та оновлені пакети, окрім сортування стовпця Дата у списку пакетів. Для цього Вам потрібно створити канал RSS ATOM на веб-сайті Haiku Depot Server. Натисніть віджет «гамбургер» угорі праворуч і виберіть Генерация ленты обновлений у розділі «Data».
Найцікавіше з кількох налаштувань на цій сторінці: Окрім отримання стрічки новин для усіх нових/оновлених пакетів, Ви можете додати назви конкретних пакетів, які Вас цікавлять. Натисніть кнопку Создать ссылку і Ви отримаєте URL-адресу RSS, яку можна вставити у програму читання каналів RSS, наприклад, BePodder, QuiteRSS, fRiSS, тощо.