mediaplayer-icon_64.png   MediaPlayer (Медіаплеєр)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/MediaPlayer
Налаштування:~/config/settings/MediaPlayer


MediaPlayer (Медіаплеєр) – це стандартний програвач для відтворення усіх аудіо- та відеофайлів. Завдяки внутрішній реалізації ffmpeg підтримується безліч поширених форматів. Його простий інтерфейс має усі необхідні елементи управління які Ви очікуєте:

mediaplayer.png

Повзунок індикатора виконання дозволяє швидко переходити до потрібної позиції а наведення курсору миші на нього показує для поточного кліпу час відтворення і час, який залишився. Натискання на відображення часу праворуч від нього перемикає між тривалістю, часом відтворення і часом, який залишився.
Нижче Ви знайдете звичайні елементи управління для переходу до попередньої доріжки, відтворення/паузи, зупинки і переходу до наступної доріжки. Далі йде регулятор гучності (натискання на символ динаміка вмикає або вимикає звук) та індикатор рівня сигналу.

Відтворення аудіо та відео

Оскільки для відтворення аудіо не існує спеціальних функцій, ми перейдемо одразу до відео або загальних функцій.

mediaplayer-info.png

Для усіх медіафайлів доступний пункт меню Інформація про файл… (ALT I). Інформаційна панель показує дані поточного завантаженого файлу, такі як час відтворення або відомості про аудіо/відео доріжку та її кодек.

Більшість команд меню, які часто використовуються, також доступні у контекстному меню правої кнопки миші в області відео. Це дуже зручно у повноекранному режимі.
Пункт меню Відео пропонує опції масштабування вікна до різних рівнів або примусової зміни співвідношення сторін до деяких стандартних значень. Співвідношення сторін за замовчуванням З настройками потоку найкраще працюватиме з правильно закодованими файлами.

MediaPlayer підтримує субтитри у форматі SRT. Щоб вони відображались у пункті меню Субтитри їхні назви файлів мають бути ідентичними з назвою відеофайлу, з суфіксом мови та розширенням «.srt» замість стандартного розширення для відео. Наприклад:

MyMovie.avi
MyMovie.Russian.srt
MyMovie.English.srt
MyMovie.Ukrainian.srt

Кілька звукових доріжок, які найчастіше використовуються для кількох мов у одному відеофайлі, доступні у підменю Аудіодоріжка. Підменю Відео | Відеодоріжка пропонує те саме, якщо доступно кілька відеопотоків.

Ви можете увімкнути режим Повний екран (клавіші ALT ENTER, або F, або подвійний лівий клік миші), сховати елементи інтерфейсу Медіаплеєра використавши пункт Приховати інтерфейс (клавіші ALT H або подвійний правий клік миші) або зробити вікно плеєра Завжди зверху (клавіші ALT A).

Список відтворення (Плейлист)

Пункт меню MediaPlayer | Список відтворення… (клавіші ALT P) відкриває вікно з файлами, що стоять у черзі на відтворення. Подвійний клік на елементі цього списку запускає медіафайл на відтворення.

mediaplayer-playlist.png

Ви можете додавати нові файли, перетягуючи їх до списку, а також змінювати їхнє розташування за допомогою перетягування. Нові файли додаються у тому порядку, у якому вони були вибрані у вікні Tracker. Перетягування правою кнопкою миші показує контекстне меню для вставки сортованих (за алфавітом) файлів.
У меню Редагувати Ви можете вибрати Випадковий порядок файлів у списку, або Вилучити елемент зі списку, або видалити реальний файл за допомогою команди Перемістити до смітника (клавіші ALT T).

Звичайно, Ви можете Зберегти як… плейлист і пізніше Відкрити… його знову або запустити його, простим подвійним кліком на файлі плейлиста.

Налаштування

Існують деякі настройки для тюнінгу поведінки MediaPlayer:

mediaplayer-settings.png

Перший блок параметрів, Режим відтворення, не потребує пояснень.
Починати відтворення автоматично, закривати вікна після завершення або відтворювати кліпи у циклі.
У списку, який розкривається, Ви обираєте поведінку MediaPlayer під час запуску. Продовжувати відтворення з того місця, де він зупинився минулого разу: завжди, ніколи або запитувати завжди.

Далі йде блок Параметри перегляду.
Режим Апаратне накладання відео, якщо доступне, зменшує навантаження на процесор але працює лише для одного вікна відео і потребує підтримки драйвером відеокарти.
Режим Плавний масштаб відео (без режиму накладання), використовує дуже швидку фільтрацію для згладжування під час масштабування відео або перегляду у повноекранному режимі.
Опція Масштаб кнопок управління у повноекранному режимі дозволяє трохи збільшувати кнопки для оптимального вигляду у повноекранному режимі.
Далі йдуть настройки Розмір субтитрів і Розміщення субтитрів. Субтитри можна показувати з опцією Нижня частина відео, тоді вони завжди будуть накладені на зображення. Або Нижня частина екрана, що дає змогу змінити розмір вікна по вертикалі і субтитри з'являться на чорній смузі внизу.

Останній блок параметрів визначає гучність кліпів, вікна яких наразі не активні. Ви можете вибирати з трьох варіантів: Повна гучність, Низька гучність або Без звуку.

Управління з клавіатури

MediaPlayer пропонує зручні комбінації клавіш для управління відтворенням без використання миші.

ZПерейти до попередньої доріжки
XВідтворити
CПризупинити (Пауза)
VЗупинити
BПерейти до наступної доріжки

Ці клавіші призначені для виконання функцій кнопок управління. Вони завжди є лівими нижніми клавішами літер на клавіатурі, тобто використовуються незалежно від поточної розкладки клавіш. Наведені вище клавіші відповідають стандартній розкладці клавіатури «US-american».

/ Прокрутка назад/вперед
SHIFT / Прокрутити назад/вперед на 10 секунд
ALT / Прокрутити назад/вперед на 30 секунд
/ Збільшити/Зменшити гучність
ALT / Перейти до наступної/попередньої доріжки
Пробіл (Spacebar)Перемикання відтворення/пауза
ALT ENTERПеремикання повноекранного режиму (також здійснюється подвійним кліком лівою кнопкою миші в області відео або натисканням клавіші F чи TAB).
ALT SHIFT 0 / 1 / 2 / 3Змінити співвідношення сторін: З настройками потоку (як було закодовано відео), Без корекції формату (відео виводиться на екран 1:1), 4:3, 16:9.