midiplayer-icon_64.pngMiдiпрогравач (MidiPlayer)

Deskbar:Applications (Додатки)
Розташування:/boot/system/apps/MidiPlayer
Налаштування:~/config/settings/MidiPlayerSettings


Як випливає з назви, Miдiпрогравач (MidiPlayer) використовується для відтворення музичних міді файлів. Midi файли є особливими, так як вони не містять фактично оцифрованої та певним чином закодованої музики, а тільки опис її: тримати цю ноту так-то довго, з таким-то рівнем звуку, та використовуючи такий-то інструмент для цього.
Не зважаючи на те що розмір файлів досить малий, випливає також що в залежності від бібліотеки інструментів (так званих «Звукових шрифтів» («SoundFont»)) результати можуть дуже відрізнятися. Крім того ці SoundFonts мають тенденцію бути досить великими в зв'язку з кількістю та якістю зразків звучання інструменту.

У складі Haiku не встановлений жоден SoundFont, тому що вони є досить великі та незначна кількість людей потребує їх. Більшість серед тих хто це робить вже мають якісні або користувацькі Звукові шрифти. Щоб мати можливість послухати щось Ви можете встановити безкоштовний необов'язковий пакет. Наберіть в Терміналі: installoptionalpackage TimGMSoundFont

Для використання інших SoundFont, створіть посилання на нього у теці /boot/system/data/synth та назвіть його big_synth.sy.

midiplayer.png

Інстерфейс Програвача Midi дуже нескладний. Просто клікніть або захопіть та опустіть на його вікно midi файл і відтворення стартує. Налаштуйте гучність повзунком та додайте спотворюючі ефекти за допомогою випаючого меню Відбивання (Reverb).