midiplayer-icon_64.png   MidiPlayer (MIDI-плеєр)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/MidiPlayer
Налаштування:~/config/settings/MidiPlayerSettings


Як випливає з назви, MidiPlayer (MIDI-плеєр) використовується щоб програвати музичні файли у форматі MIDI. Для програмного забезпечення такого типу використовується термін «секвенсер». MIDI-файли є особливими, оскільки вони не містять оцифровану та певним чином закодовану музику, а лише її опис: "Тримай цю ноту стільки-то часу з такою-то гучністю і використовуй для неї інструмент X".
Це дозволяє зменшити розмір файлу, але також означає, що залежно від бібліотеки інструментів (так званого «SoundFont») результати можуть дуже відрізнятися. Крім того, ці «Звукові шрифти» мають тенденцію швидко збільшуватись у розмірі, в залежності від кількості та якості семплів інструментів.

До релізів Haiku включено невеликий, але відносно якісний SoundFont TimGMSoundFont, який можна встановити через менеджер пакетів HaikuDepot. Люди, які займаються MIDI більш серйозно, напевно вже мають дуже якісні або спеціальні бібліотеки SoundFonts.

Щоб скористатися іншими «Звуковими шрифтами» (які не можна встановити з HaikuDepot як HPKG), просто перенесіть файли .sf (або їхні копії) до папки ~/config/non-packaged/data/synth/. Ви можете вибрати активний SoundFont у налаштуваннях медіа у розділі MIDI.

midiplayer.png

Інтерфейс MIDI-плеєра дуже простий. Подвійний клік на MIDI-файлі або перетягування файлу на панель плеєра запустить відтворення. Ви регулюєте гучність за допомогою повзунка та додаєте ефекти реверберації у спливаючому меню Відбиття. Якщо підключити осцилоскоп, то у верхній частині панелі з'явиться візуалізація.