Переклад даної сторінки ще неповний. Допоки це так, незавершені частини користайте у англійському варіанті.

midiplayer-icon_64.pngMiдiпрогравач (MidiPlayer)

Deskbar:Програми (Applications)
Розташування:/boot/system/apps/MidiPlayer
Налаштування:~/config/settings/MidiPlayerSettings


Як випливає з назви, Miдiпрогравач (MidiPlayer) використовується для відтворення музичних міді файлів. Midi файли є особливими, так як вони не містять фактично оцифрованої та певним чином закодованої музики, а тільки опис її: тримати цю ноту так-то довго, з таким-то рівнем звуку, та використовуючи такий-то інструмент для цього.
Не зважаючи на те що розмір файлів досить малий, випливає також що в залежності від бібліотеки інструментів (так званих «Звукових шрифтів» («SoundFont»)) результати можуть дуже відрізнятися. Крім того ці SoundFonts мають тенденцію бути досить великими в зв'язку з кількістю та якістю зразків звучання інструменту.

Haiku releases include a small but relatively high quality SoundFont. People who use MIDI more seriously often already have very high quality or custom SoundFonts.

To use other SoundFonts (that don't come installable via HaikuDepot as a HPKG), just copy the .sf file to e.g. ~/config/non-packaged/data/synth/. You can select the active SoundFont in the Media preferences under MIDI.

midiplayer.png

Інстерфейс Програвача Midi дуже нескладний. Просто клікніть або захопіть та опустіть на його вікно midi файл і відтворення стартує. Налаштуйте гучність повзунком та додайте спотворюючі ефекти за допомогою випаючого меню Відбивання (Reverb).