screenshot-icon_64.png   Screenshot (Знімок екрана)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/Screenshot
/bin/screenshot
Налаштування:~/config/settings/screenshot


Скриншоти створюються при запуску програми Screenshot (Знімок екрана) або при натисканні клавіші PRINT.

screenshot.png

На панелі Screenshot (Знімок екрана) можна вибрати чи робити знімок всього екрана чи тільки активного вікна; вирішити чи включати до знімка рамку вікна і курсор миші. Ви також можете встановити затримку перед виконанням знімку.

Нижче потрібно вказати ім'я файлу, місце розташування та формат знімка екрана, які будуть використовуватись при натисканні кнопки Зберегти. Замість запису на диск, Ви можете обрати кнопку Копіювати до буфера обміну з метою прямої передачі знімка до іншої програми або вибрати кнопку Новий знімок екрана.

Усі настройки будуть збережені до наступного разу, коли Ви будете робити знімок користуючись зручними комбінаціями клавіш:

PRINTзробити скриншот без затримки і запустити панель Screenshot (Знімок екрана).
SHIFT PRINTРобить скриншот у тихому режимі (silent), без відкриття панелі, з крайніми настройками, зберігає його у файл.
CTRL PRINTРобить скриншот у тихому режимі (silent), без відкриття панелі, з крайніми настройками, копіює його до буфера обміну.

indexСтворення скриншотів за допомогою програми командного рядка.

Існує спеціальна програма screenshot для створення знімків екрана, яку можна використовувати з терміналу або сценарію.
Команда screenshot --help показує нам вже знайомі опції і параметри:

~> screenshot --help

screenshot [ОПЦІЇ] [ФАЙЛ]  створює растрове зображення поточного екрану

ФАЙЛ – необов'язковий параметр «вихідний шлях/ім'я файлу», що використовується у тихому режимі (silent).
Існуючий файл з таким самим іменем буде перезаписаний без попередження.
Якщо ФАЙЛ не вказано, скриншот буде записано з типовим іменем до домашнього каталогу користувача «home». ОПЦІЇ -m, --mouse-pointer включаючи курсор -b, --border включаючи рамку вікна -w, --window захоплення активного вікна замість цілого екрану -d, --delay=seconds зробити знімок після встановленої затримки [в секундах] -s, --silent зберігає знімок без показу вікна програми -f, --format=image задає формат зображення для збереження як [bmp], [gif], [jpg], [png], [ppm], [tga], [tif] -c, --clipboard копіювати знімок до системного буферу обміну без показу вікна програми Примітка: ОПЦІЯ -b, --border дає ефект тільки при використанні з опцією -w, --window