stylededit-icon_64.png   StyledEdit (Текстовий редактор)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/StyledEdit
Налаштування:відсутні


StyledEdit – простий текстовий редактор в системі Haiku. Незважаючи на те, що він зберігає файли у звичайному текстовому форматі, редактор забезпечує запис додаткових атрибутів у файл документа. Це дає можливість обмеженого форматування при перегляді документів у StyledEdit.

stylededit.png

Якщо це Вас зацікавило, то такі додаткові атрибути можна подивитися у Терміналі за допомогою команди listattr:

~> listattr /boot/home/Desktop/test.txt
File: /boot/home/Desktop/test.txt
 Type     Size         Name
----------- --------- -------------------------------
   Int-32     4 "be:encoding"
MIME String     11 "BEOS:TYPE"
   Int-32     4 "wrap"
   Int-32     4 "alignment"
  Raw Data    1048 "styles"

1071 bytes total in attributes.

Як Ви бачите, тут присутні всі параметри форматування які доступні з меню StyledEdit: перенос рядків (увімк./вимк.), вирівнювання (вліво/центр/вправо), кожний в окремому атрибуті. Стилі (шрифт, розмір, колір) кожної літери попадають в інші.

Оскільки ці атрибути є особливістю файлової системи BFS, це означає, що інші платформи побачать тільки простий текстовий файл і що форматування буде втрачено при зберіганні файлу на розділі, який не підтримує BFS. Наведені вище атрибути просто вирізаються і залишається звичайний файл у простому текстовому форматі.

У будь-якому випадку, це гарна ідея – мати можливість розфарбовувати текст використовуючи різні шрифти та розміри в звичайному текстовому файлі. Наприклад, файл ReadMe.txt можна читати в оболонці командного рядка на будь-якій платформі і, при цьому, він все ще має певний стиль, якщо його переглянути у Haiku.

Насправді використання StyledEdit настільки просте, що ми пропустимо пояснення кожного буденного пункту меню. Просто наберіть свій текст, потім виберіть слова які Ви бажаєте відформатувати та застосуйте до них шрифт, розмір і колір з пункту меню Шрифт. Перенос рядків та вирівнювання тексту з пункту Документ працює тільки для всього файлу.