stylededit-icon_64.pngРедактор StyledEdit

Deskbar:Програми (Applications)
Розташування:/boot/system/apps/StyledEdit
Налаштування:відсутні


StyledEdit це простенький текстовий редактор для Haiku. Незважаючи на те, що зберігає файли в текстовому форматі, забезпечує запис додаткових атрибутів для обмеження можливостей форматування при перегляді у StyledEdit.

stylededit.png

Якщо Вас це зацікавило, то такі додаткові атрибути у Терміналі можна подивитися за допомогою команди listattr:

~> listattr /boot/home/Desktop/test.txt
File: /boot/home/Desktop/test.txt
 Type     Size         Name
----------- --------- -------------------------------
   Int-32     4 "be:encoding"
MIME String     11 "BEOS:TYPE"
   Int-32     4 "wrap"
   Int-32     4 "alignment"
  Raw Data    1048 "styles"

1071 bytes total in attributes.

Як Ви бачите присутні всі параметри форматування які доступні з меню StyledEdit: обводка рядків (вкл. / викл.), вирівнювання (вліво / по центру / вправо), кожний в окремому атрибуті. Стилі (шрифт, розмір, колір) кожної літери спотворюються в іншу.

Оскільки ці атрибути є особливістю файлової системи BFS це означає, що не тільки інші платформи просто побачать звичайний текстовий файл, але і що форматування буде втрачено при зберіганні файлу на не BFS розділі. Вищевказані атрибути просто щезнуть, а те, що залишилося це звичайний, простий текстовий файл.

У будь-якому випадку, це гарна ідея, маючи можливість розмальовки тексту для різних шрифтів та розмірів в той же час мати звичайний текстовий файл. Файл ReadMe.txt, наприклад, є читабельним у командному процесорі на будь-якій платформі та зберігає стильність при перегляді через подвійне клікання у Haiku.

Насправді використання StyledEdit настільки просте, що ми пропустимо пояснення кожного буденного пункту меню. Просто наберіть свій текст, потім виберіть слова які Ви бажаєте відформатувати та застосуйте до них шрифт, розмір і колір з пункту меню Шрифт (Font). Виділення рядків та вирівнювання тексту з пункту Документ (Document) працює тільки для всього файлу.