webpositive-icon_64.png   WebPositive (Браузер Інтернет)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/WebPositive
Налаштування:~/config/settings/WebPositive/ – файли конфігурації, файли cookie, кеш браузера і історія веб-перегляду
~/config/settings/WebPositive/Bookmarks – усі закладки у вигляді окремих файлів


WebPositive, або скорочено Web+ – це нативний веб-браузер Haiku. Одна частина його назви є відсиланням до простого NetPositive для BeOS, а інша вказує на його сучасну основу: WebKit. Ця бібліотека рендерингу HTML з відкритим вихідним кодом лежить в основі інших популярних браузерів, таких як Safari з Mac OS X та Google Chrome. Завдяки використанню WebKit, що постійно розвивається, Web+ зможе йти в ногу з новими веб-технологіями.

webpositive.png

Інтерфейс WebPositive досить простий: Під рядком головного меню знаходиться ще один рядок з кнопками для переходу до попереднього і наступного сайтів у Вашій історії перегляду, для зупинки завантаження сторінки і (як опція) кнопка для переходу на домашню сторінку.
Далі йде текстове поле вводу «локатор» для введення URL-адреси сайту.
Під цією навігаційною панеллю відображаються веб-сторінки. Ви можете відкривати багато сторінок паралельно, завантажуючи їх в окремі вкладки.
У нижній частині вікна знаходиться рядок стану, в якому відображається URL-адреса сайту, що завантажується, або посилання, на яке наведено курсор миші. Під час завантаження сторінки праворуч відображається індикатор виконання.

indexНалаштування

З меню Вікно Ви можете відкрити панель Налаштування, щоб настоїти деякі основні параметри WebPositive.

webpositive-settings.png

Перша вкладка містить загальні настройки: Який файл або URL-адреса буде Стартовою сторінкою, що використовується як Сторінка пошуку (якщо Ви встановили відмінну від стандартної пошукову систему, «%s» використовується як змінна для правил пошуку), яка Папка завантажень використовується для збереження матеріалів, які Ви отримуєте з мережі Інтернет.
За допомогою трьох списків які розкриваються, Ви можете вирішити, що робити при запуску браузера та яку сторінку завантажувати (якщо вона є) під час відкриття нового вікна чи вкладки.
Наступні чекбокси дозволяють Вам: не відображати панель вкладок, якщо відкрита лише одна сторінка; приховати інтерфейс WebPositive у повноекранному режимі; приховати курсор миші, коли його не переміщують протягом певного часу.
Нарешті, Ви можете додати кнопку «Додому» до навігаційної панелі і задати кількість днів, протягом яких браузер зберігає у своїй історії відвідані Вами сайти.

На другій вкладці Ви можете вибрати шрифти, які будуть використовуваться в якості стандартного шрифту, шрифту із зарубками, шрифту без зарубок і моноширинного шрифту а також установити їхні розміри за замовчуванням.

Остання вкладка використовується для настройки проксі-сервера.

indexПерегляд

Якщо Ви користувалися будь-яким браузером раніше, WebPositive не повинен піднести Вам багато сюрпризів. Замість того, щоб розглядати кожен пункт меню і функції браузера, давайте розглянемо лише кілька моментів.

indexЗакладки

Закладки WebPositive зберігаються як файли і папки у каталозі ~/config/settings/WebPositive/Bookmarks/. При додаванні закладки там просто створюється новий файл. Крім того, Ви можете перетягнути «значок» сайту, який знаходиться перед URL-адресою, у будь-яке відкрите вікно Tracker або на Робочий стіл, або навіть на Панель закладок (активується командою Режим перегляду | Показати панель закладок).
Ви можете швидко відкрити каталог Bookmarks за допомогою пункту меню Управління закладками.

webpositive-bookmarks

Ви можете змінити URL-адресу, назву, заголовок і ввести ключові слова закладки так само, як і для будь-якого іншого файлу з атрибутами. Просто переконайтеся, що у Вас відображені усі стовпці у меню Атрибути Tracker, потім виберіть файл, натисніть ALT E і почніть редагування атрибута; змінюйте стовпці атрибутів за допомогою клавіші TAB.
Ви можете розміщувати закладки у різних папках, які створюєте самостійно.

Використовуючи Tracker для управління і навігації закладками, Ви можете скористатися його унікальними можливостями, щоб швидко знаходити те, що шукаєте.
Активувавши опцію Включити випереджаючу фільтрацію у налаштуваннях Tracker, Ви можете миттєво скоротити список закладок до тих, що відповідають Вашому фільтр-рядку. Ще кілька натискань на або для переміщення виділення по списку і натискання клавіші ENTER відкриває сайт. Переконайтеся що відображаються усі стовпці атрибутів, щоб фільтр застосовувався до імені, назви, URL-адреси та ключових слів.

Щоб це працювало, усі закладки слід зберігати у каталозі ~/config/settings/WebPositive/Bookmarks/ і лише копії слід розміщати у власні підпапки для використання у меню Закладки WebPositive (якщо це взагалі потрібно). Крім того, заповнення атрибуту ключових слів допоможе…

indexЗавантаження

Пункт меню Вікно | Завантаження відкриває вікно зі списком усіх попередніх і поточних завантажень:

webpositive-downloads.png

Файли, що завантажуються у даний момент, показуються зі зростаючим індикатором виконання (прогресу) і, подібно до копіювання файлів у Tracker, інформацією про швидкість завантаження, розмір файлу та очікуваний час завершення. Кнопки праворуч дають змогу Скасувати і Перезапустити завантаження, Відкрити файл або Вилучити його зі списку. Кнопки Прибрати відсутні і Прибрати завантажені у нижній частині вікна роблять це для усіх записів у цьому списку. «Відсутніми» вважаються файли, які було видалено за цей час.

Переміщення файлу, який зараз завантажується до Смітника зупинить завантаження. Ви також помітите, що його значок стає матовим (напівпрозорим).
Загалом, WebPositive дуже терпимо ставиться до управління файлами за допомогою Tracker. Файли можна перейменовувати або переміщувати навіть під час завантаження і навіть після завершення завантаження ці зміни відображаються у вікні завантажень.

Ви коли-небудь цікавилися, з якого сайту завантажили певний пакет, зображення або будь-який інший файл? Ви можете відстежити це, відкривши файл за допомогою DiskProbe і подивившись на його атрибут META:url.

Бажаєте щоб URL-адреса постійно відображалася у Вашому каталозі завантажень? Просто копіюйте туди закладку, увімкніть відображення стовпця атрибута URL-адреси закладки і знову її видаліть.

indexКлавіші швидкого доступу

Ось декілька корисних комбінацій клавіш:

ALT TВідкрити нову вкладку.
ALT W Закрити поточну вкладку.
ALT N Відкрити нове вікно.
SHIFT ALT W Закрити поточне вікно.
ALT ENTER Перейти до повноекранного режиму.
ALT R або F5 Обновити поточну сторінку.
ALT H Відкрити домашню сторінку.
ALT D Показати/сховати вікно завантажень.
ALT F Відкриває панель пошуку на сторінці (клавіша ESC приховує відкриту панель).
ALT B Додати поточну сторінку до закладок.
ALT M Відкрити каталог «Закладки» для управління закладками.
ALT Попередня сторінка в історії.
ALT Наступна сторінка в історії.
ALT + / - Збільшити/Зменшити розмір елементів веб-сторінки (те саме, що і ALT + коліщатко миші).