Переклад даної сторінки ще неповний. Допоки це так, незавершені частини користайте у англійському варіанті.

Bash і написання скриптів

"Скриптинг"- це техніка автоматизаціі процедур шляхом об'єднання команд і збереження їх у вигляді текстових файлів, які називаються "скриптами" ("сценаріями"). Кожен раз коли Ви запускаєте скрипт, команди обробляються одна за одною так, ніби вони були введені в Терміналі(Terminal) вручну.
Скрипти можуть змінюватись від простих, що виконують кілька команд в певному порядку, до нетривіальних фрагментів коду, який вирішує надскадні завдання.

index Bash

Since scripts rely naturally a lot on the shell they are interpreted by, you should first familiarize yourself with the BASH that's used by Haiku. There are many resources online as it's a widely used shell. One nice document is Johan Jansson's Introduction to bash - a tutorial for bash under BeOS.
The Bash Reference Manual (PDF, 720 KiB) is a nice resource to get into the details.

index Біблія скриптингу

Після вивчення початків роботи у командній стрічці, настає час випустити себе у світ скриптингу. Знову ж таки силу силенну настанов Ви знайдете і у мережі і на полицях книгарень. Онлайн є доступна книга, що створена спеціально для Haiku Scripting Chapter (PDF, 900kb) від автора BeOS Bible Скота Хакера (Scot Hacker's) .

indexСкрипти в Haiku

Зрозуміло, що в роботі Haiku теж використовуються скрипти. Завантаження і завершення роботи - типово скриптові процедури. Сьогодні замість них використовується launch_daemon. Ці чітко визначені послідовності можуть бути розширені за допомогою користувацьких скриптів.
Якщо вони ще не існують Вам доведеться самостійно їх створити. В іншому випадку просто додайте потрібні команди в те місце де вони повинні виконуватись.

index UserBootscript (Завантажувальний скрипт користувача)

/boot/home/config/settings/boot/UserBootscript буде виконаний після того як система завершить процес завантаження. Наприклад, Ви можете додати кілька програм, які стартуватимуть при кожному завантаженні:

# Запуск LaunchBox
/boot/system/apps/LaunchBox &

# Запуск Workspaces 
/boot/system/apps/Workspaces &

Не забудьте додати в кінці команди знак "&" щоб запустити цей процес у фоновому режимі, інакше скрипт зависне , поки ця команда не буде завершена (У нашому випадку, коли запущений додаток буде закрито).

Простішою альтернативою для додатків, котрі запускаються під час завантаження - розміщення посилання на потрібні програми в теці/boot/home/config/settings/boot/launch. Це можна зробити правим кліком по додатку, котрий Ви бажаєте помістити в автозапуск вибором в меню Створити посилання (Create Link) і переміщенням по теках з використанням навігації до потрібного каталогу.

index The UserShutdownScript - not yet working

/boot/home/config/settings/boot/UserShutdownScript буде виконаний в якості початкового етапу процесу завершення роботи. Якщо скрипт поверне ненульовий результат після свого закінчення, то завершення роботи буду призупинено.

index The UserShutdownFinishScript - not yet working

/boot/home/config/settings/boot/UserShutdownFinishScript виконується в останню чергу в процесі завершення роботи. Майте на увазі, що більшість елементів системи вже не функціонують під час його виконання.