Переклад даної сторінки ще неповний. Допоки це так, незавершені частини користайте у англійському варіанті.

Гарячі клавіші та комбінації клавіш

Типова для Haiku клавіша швидкого доступу для виклику команди з меню, наприклад, не звичайна CTRL, але клавіша ALT взамін. Це має історичні причини, тому що натхненником BeOS була MacOS. Після того як ви звикнете до неї то зрозумієте, вона насправді має свої переваги, як, наприклад, ALT C та ALT V непомітно інтегровані до командної оболонки bash Терміналу, де комбінація CTRL C дозволяє вийти з запущеного процесу.

У будь-якому випадку, ви можете переключитися на можливо більш знайому клавішу CTRL в налаштуваннях Розкладка (Keymap). Настанова користувачеві повністю описує типову конфігурацію з використанням клавіші ALT.

Якщо Ви сумніваєтесь яка клавіша є OPT, а яка MENU на вашій розкладці / макеті клавіатури скористайтесь налаштуванням Розкладка (Keymap). Там ви можете побачити, на яку клавішу посилається натискання коли Ви тиснете кнопку на клавіатурі.

index Основні гарячі клавіші

Ось таблиця багатьох з найбільш часто використовуваних комбінацій, які завжди доступні, навіть якщо немає відповідного меню:

ALT Fxперемкнутися на Робоче місце (Workspace) X (Fx функціональна клавіша привязана до робочого місця). Активує вікно при додаванні клавіші SHIFT
CTRL ALT / / / просторовий перехід рядками / стовпчиками доступних робочих місць. Додавання клавіші SHIFT дозволяє взяти активне вікно з собою.
OPTутримання клавіші OPT при перетягуванні вікна на іншу вкладку або межу буде об'єднувати або розділяти їх (дивись розділ Графічний інтерфейс користувача (GUI)).
OPT / зациклити відкриті вікна у поточному робочому місці.
CTRL ALT + ліва мишкиклікання та захоплення лівою кнопкою мишки переміщає вікно (дивись розділ Графічний інтерфейс користувача (GUI)).
CTRL ALT + права мишкинатисніть і перетягніть правою кнопкою мишки, щоб змінити розмір вікна (див розділ Графічний інтерфейс користувача (GUI)).
CTRL ALT Zнаблизити вікно до альтернативного розміру (максимальний розмір для більшості додатків).
CTRL ALT Mмінімізувати активне вікно.
CTRL ALT Hсховати (мінімізувати) всі вікна активного додатку.
CTRL ALT Fвитягнути активне вікно на передній план (застосовується лише з налаштуванням мишки Фокусуватися за курсором мишки (Focus Follows Mouse)).
CTRL ALT Bвідправити активне вікно до заду.
CTRL TABутримуйте кнопки для відкриття Twitcher.
CTRL ALT DELвідкрити Командний монітор (Team Monitor).
ALT ESCувійти до стрічки меню (покидання за допомогою клавіші ESC).
ALT Cкопіювати обране до буферу обміну.
ALT Xвирізати обране до буферу обміну.
ALT Vвставити вміст буферу обміну.
ALT Wзакрити активне вікно.
ALT Qвийти з додатку.
PRINTзробити скріншот та під'єднати панель Знімок екрану (Screenshot).
SHIFT PRINTвиконати скріншот мовчки (без відкриття панелі) з врахуванням останніх використаних налаштувань.
CTRL PRINTтакож виконати скріншот мовчки зі збереженими налаштуваннями, але замість збереження файлу зкопіювати його до буферу обміну.

index Гарячі клавіші редагування тексту

Всякий раз, коли ви редагуєте текст будь-то перейменування файлу в Tracker'і, редагування файлу в StyledEdit, або в чаті Vision - існують деякі універсальні комбінації клавіш:

ALT / або
OPT /
стрибнути через слово по тексту. (Зауваження: може бути дуже корисним звикнути до використання комбінацій з OPT. Тоді Ви зможете зробити все, коли деякі додатки вже використовують комбінації з ALT для іншої команди.
ALT BACKSPACE or
OPT BACKSPACE
Word-wise removing the text to the left of the cursor.
ALT DEL or
OPT DEL
Word-wise removing the text to the right of the cursor.
HOMEстрибнути до початку рядка.
ENDстрибнути до кінця рядка.
ALT HOMEстрибнути до початку документа.
ALT ENDстрибнути до кінця документа.

Утримання клавіші SHIFT при виконання вище вказаних комбінацій додатково дозволить вибирати текст між курсорами.

index Гарячі клавіші для навігації у Tracker'і

додатково до основних гарячих клавіш для навігації у Tracker'і є дещо більше:

ALT відкрити батьківську теку.
ALT або ENTERвідкрити вибрану теку.
OPTутримання її при відкриванні теки автоматично закриє батьківську теку, це працюватиме і при навігації за допомогою мишки.
MENUвідкрити меню Deskbar (покинути з ESC).
ALT Zвідмінити останню дію. Історія відкату обмежується лише обсягом вільної пам'яті. Зверніть увагу, що це працює тільки для дій над самим файлом, зміна атрибутів та дозволів цим не скасовується. Крім того, коли файл видаляється з Кошика (Trash) він видаляється назавжди.
ALT SHIFT Zповторити дію яку ви щойно повернули комбінацією ALT Z.
SHIFT + коло мишкипри прокручуванні довгого списку файлів в вікні Tracker'а або коли Ви згортаєте підменю, це дозволить прискорити процес прокручування сторінки.

index Гарячі клавіші у Терміналі

ALT Nвідкрити іншу термінальну сесію у новому вікні.
ALT Tвідкрити іншу термінальну сесію у новій вкладці.
ALT 1, 2, 3 ...перейти до відповідної вкладки.
ALT TABперейти до наступного вікна Terminal'у.
SHIFT / перейти до вкладки зліва / справа.
ALT SHIFT / перемістити вкладку вліво / вправо.
ALT + / -збільшити / зменшити розмір шрифта.
ALT ENTERувімкнути / покинути повноекранний режим.
SHIFT / прокрутити Термінал порядково вверх / вниз.
SHIFT Page↑ / Page↓прокрутити Термінал посторінково вверх / вниз.
TABзавершення табуляції. Після введення кількох літер натисніть один раз TAB для автозаповнення назви або шляху. Якщо трапиться більше одного співпадіння процес зупиняється тоді, коли назва починає відрізнятись і Ви повинні ввести ще кілька літер щоб ще сильніше розрізнити їх. Натисніть TAB двічі для відображення всіх співпадінь.
/ переміститись вверх або вниз по історії введення команд.
CTRL Rісторія Bash. Всі команди що Ви вводили зберігаються у файлі ~/config/settings/bash_history. Натисніть клавіші CTRL R почніть введення команди і Вам буде надано перше співпадіння з історії bash. Продовжуйте натискати поки CTRL R не знайдете потрібний командний рядок та натисніть ENTER для його виконання.
CTRL Cзупинити команду що зараз виконується.
CTRL Dзакрити поточну термінальну сесію.

index Інші комбінації клавіш

Ви можете додавати або видаляти вибрані елементи в / з , утримуючи клавішу-модифікатор при натисканні на записи (або файли у випадку Tracker'а).

SHIFTце дозволить вибрати все між першим обраним елементом і тим по якому Ви клікнули.
ALTдодає або видаляє елемент по якому клікнули при виборі.

Як тільки Ви починаєте друкувати у вікні Tracker'а він запускає прокрутку та вибирає файл який найбільше пасує вашому інкрементальному (покроковому та такому що поступово розширяється) пошуку. Якщо такого що починається з набраних літер немає то вибираються файли що містять введені символи у буль-якому місці імені або інших атрибутів. Цей пошук не є чутливий до регістру.
Літери які Ви набираєте відображаютьсяться зліва внизу в тому місці вікна де зазвичай показують кількість елементів. Через секунду він повертається назад і Ви можете починати новий пошук.
Замість переходу до першого входження рядка пошуку Tracker можна налаштувати на фільтрацію всіх файлів, що не відповідають критеріям. Дивись розділ про випереджаючу фільтрацію.