appearance-icon_64.pngВигляд (Appearance)

Deskbar:Налаштування (Preferences)
Розташування:/boot/system/preferences/Appearance
Налаштування:~/config/settings/system/app_server/appearance
~/config/settings/system/app_server/fonts

За допомогою панелі налаштувань Вигляд (Appearance) Ви отримуєте можливість змінити деякі властивості зовнішнього вигляду Haiku.

index Шрифти (Fonts)

appearance-fonts.png

Haiku визначає три стандартні шрифти для різних цілей. Ви можете встановити звичайний, потовщений і моноширинний шрифти і їхні розміри для використання в системі.

index Встановлення нових шрифтів

Нові шрифти що не йдуть як частина основного пакунку *.hpkg, можуть бути встановлені копіюванням у відповідну підтеку згідно типу (psfonts або ttfonts) спеціальної теки non-packaged (див. параграф Filesystem layout (Ієрархія файлової системи)). Для шрифтів TrueType це може бути:

/boot/system/non-packaged/data/fonts/ttfonts/    для шрифтів доступних кожному користувачеві.
/boot/home/config/non-packaged/data/fonts/ttfonts/    для шрифтів доступних тільки вам особисто.

index Кольори (Colors)

appearance-colors.png

IНа першій вкладці, Colors (Кольори), Ви зможете міняти колір різних елементів інтерфейса. Метод хапай та кидай дозволить Вам вказати потрібний колір з інших програм, наприклад,WonderBrush, Icon-O-Matic або з панелі Backgrounds (Тло).

index Window decorators (Віконні декоратори)

appearance-decorators.png

Декоратори визначають вигляд та поведінку вікон та інших елементів графічного інтерфейсу. На даний час Haiku іде тільки з одним типовим. Якщо Ви зможете відшукати та встановити інші декоратори то вибрати їх можна буде з випадаючого меню.

Типовий декоратор Haiku дозволяє вибрати два варіанти смуги прокрутки або одинокі стрілки по краях полоси або подвійні як у BeOS - потенціально економлячи рухи мишки при скроллінгу згори вниз та зліва направо...

index Зглажування (Antialiasing)

appearance-antialiasing.png

Друга панель, Зглажування (Antialiasing), дозволяє налаштувати відображення тексту на екрані.

index Уточнення начерку (Glyph hinting)

Включений режим Уточнення (Glyph hinting) вирівнює символи таким чином, що їх вертикальні і горизонтальні межі будуть розташовані між двома пікселями. Результатом чого стане відмінна контрасність символів, особливо чорного тексту на білому фоні. Текст стає надзвичайно чітким. Також цей режим використовують виключно для моноширинних шрифтів (Monospaced Fonts Only), що особливо корисно для пристроїв з малою роздільчою здатністю, наприклад, нетбуків. Дрібні шрифти стануть виглядати непогано особливо у текстових редакторах і Терміналі (Terminal).

Помітити перевагу, що надає Уточнення начерку можна на двох збільшених знімках екрану:

appearance-glyph-off.png
Уточнення: вимкнене
appearance-glyph-on.png
Уточнення: включене

Слід відмітити, що текст у всіх вікнах Magnify на цій сторінці відображається зрозуміло з різними параметрами Уточнення. Тобто Ви можете порівняти результати налаштування на реальному прикладі: заголовок вікна, що набрано товстим шрифтом або напис "35 x 15 @ 8 pixels/pixel".

index Тип зглажування (Antialiazing)

Іншою технікою покращення відображення графіки і тексту є Зглажування (Antialiasing), яке підтримує однаково добре як векторну графіку так і текст. Лінії зглажуються за рахунок зміни кольору деяких пікселів. Використовують два методи зглажування:

Відтінки сірого (Grayscale) змінює інтенсивність кольору пікселя на межі.
Субпіксельне зглажування (LCD subpixel) дуже ефективне особливо на РК-моніторах. При такому зглажуванні змінюється не інтенсивність кольору пікселя, а відтінок, що встановлює межу елемента на долі пікселя, за рахунок того, що РК-монітори використовують червону, зелену і синю компоненту для зображення кожного пікселя.

Порівняємо два цих методи на збільшених знімках екрану

appearance-glyph-off.png
Відтінки сірого увімкнені, Уточнення вимкнено
appearance-subpixel.png
Субпіксельне зглажування увімкнене, Уточнення вимкнено

Субпіксельне зглажування додає кольорові артефакти на межах об'єктів, що наврядчи комусь сподобається. Haiku дозволяє Вам одночасно використовувати обидва методи зглажування і вибрати оптимальне їх співвідношення переміщенням бігунка.

Субпіксельне зглажування в комбінації з уточненням поки що проходять перевірку патентної чистоти програмного забезпечення тому цей режим не є доступним по замовчуванню. В залежності від місця проживання Ви можете отримати розблоковану версію. Вибачте, зв'яжіться з Вашим представником.

Якщо Ви активуєте Уточнення з субпіксельним зглажуванням шляхом модифікації і перекомпіляції вихідного коду, то зможете порівняти результат зі зглажуванням відтінками сірого:

appearance-glyph-on.png
Відтінки сірого і Уточнення увімкнені
appearance-glyph-on-subpixel.png
Субпіксельне зглажування і Уточнення увімкнені


У нижній частині панелі розташовані дві кнопки:

Типово (Defaults) Скинути всі налаштування до типових значень.
Повернути (Revert) Повернути налаштування, що були встановлені до запуску панелі Вигляд (Apperance).