Індекс
Створення нового облікового запису
Настройки облікового запису
Настройки вхідної пошти
Настройки вихідної пошти
Сповіщення та поштові фільтри
Налаштування поштового сервісу

e-mail-icon_64.png   E-mail (E-пошта)

Deskbar:Preferences (Налаштування)
Розташування:/boot/system/preferences/E-mail
Налаштування:~/config/settings/Mail/*

Поштова система Haiku регулярно отримує електронну пошту через поштовий сервіс (також відомий як mail_daemon) і зберігає кожне повідомлення у вигляді окремого текстового файлу. Вона аналізує лист і заповнює його атрибути всією необхідною для заголовка інформацією, такою як: від кого, до кого, тема і статус непрочитаного листа. Тепер Ви можете працювати з повідомленням самостійно або з будь-якої програми. Ця система також полегшує перехід на інший поштовий клієнт, оскільки усі дані та настройки залишаються незмінними.
Конфігурація системи задається на панелі налаштувань електронної пошти.

index Створення нового облікового запису Е-пошти

Давайте розглянемо процес створення облікового запису електронної пошти.
Ви починаєте з натискання кнопки Додати, щоб створити новий акаунт без назви. Це відкриє панель, де Ви можете заповнити інформацію про свій обліковий запис:

e-mail-new-account.png

По-перше, Ви встановлюєте спосіб отримання пошти – через POP3 або IMAP.

Після цього Ви вводите Адресу E-mail, Ім'я для авторизації і Пароль, вказуєте Назву акаунта під якою акаунт буде зареєстрований у Haiku і своє Справжнє Ім'я.

Якщо у Вас обліковий запис від популярного провайдера електронної пошти, Haiku вже знає усі технічні деталі, такі як IP-адреса сервера. Якщо це не так, при натисканні кнопки Далі, відкриється інше вікно для введення цієї інформації вручну:

e-mail-new-account-2.png
Якщо Ви використовуєте GMail як поштовий сервіс, Вам доведеться створити спеціальний пароль програми.
Дивіться сторінку підтримки Google, щоб дізнатися, як увійти за допомогою паролів програм.

index Настройки облікового запису

Вибравши назву облікового запису у списку в лівій частині вікна, Ви можете змінити деякі загальні настройки цього запису:

e-mail-accounts.png

Назва акаунта – це назва, яка відображається, наприклад, у списку акаунтів у налаштуваннях електронної пошти. Справжнє ім'я – ім'я, яке бачить користувач, коли отримує від Вас повідомлення. Зворотня адреса – це адреса електронної пошти, яка використовується, коли хтось відповідає на Ваш лист. Зазвичай це та сама адреса, з якої Ви надіслали листа.

Якщо Ви хочете використовувати обліковий запис електронної пошти лише для відправки або лише для отримання листів, Ви можете увімкнути або вимкнути цей режим, зробивши правий клік миші на назві акаунта у списку в лівій частині вікна і встановивши відповідні позначки.

index Докладно про настройки вхідної пошти

Натисніть рядок Вхідні під назвою Вашого акаунта, щоб настроїти параметри отримання електронних листів.

e-mail-in.png

По-перше, це адреса Поштового сервера для вхідних листів. Якщо Ваш провайдер вимагає, щоб Ви увійшли на певний порт, Ви додаєте його до адреси, розділяючи двокрапкою. Наприклад, pop.your-provider.org:1400.

Потім Ви вводите свою реєстраційну інформацію, ім’я Користувача та Пароль і, якщо необхідно, змінюєте Тип підключення з Без шифрування на SSL а Тип авторизації зі стандартного Звичайний текст на APOP для автентифікації.

Якщо Ви використовуєте POP3 і отримуєте пошту цього акаунта з різних комп'ютерів, Ви можете активувати опцію Зберігати пошту на сервері і Вилучити пошту з сервера при видаленні, якщо пошта видаляється на локальному комп'ютері.

Якщо Ви використовуєте IMAP, у Вас є опція Вилучити пошту з сервера при видаленні, якщо пошта видаляється на локальному комп'ютері. Кнопка Конфігурування папок IMAP дозволяє настроїти папки для синхронізації лише з певною папкою та її підпапками.

Крім того, Ви можете вибрати опцію Частково завантажувати повідомлення більші ніж. У цьому випадку буде завантажено лише заголовок, і Ви зможете вирішити, чи хочете завантажити решту повідомлення разом з можливими вкладеннями, після того, як побачите тему і того, хто його надіслав. Корисно, якщо у Вас повільне з'єднання.

Ви можете змінити Поштовий каталог Вашої вхідної скриньки (за замовчуванням: /boot/home/mail/in/), що може бути корисним, якщо Ви хочете розділити листи з різних облікових записів на окремі папки. Втім, за допомогою запитів Ви можете впорядкувати все так само добре.

index Докладно про настройки вихідної пошти

Натисніть рядок Вихідні під назвою Вашого акаунта, щоб настроїти параметри відправки електронних листів.

e-mail-out.png

По-перше, це адреса SMTP-сервера для вихідної пошти. Як і у випадку з вхідним сервером, Ви можете використовувати певний порт, наприклад, mail.your-provider.org:1200 а також змінити Користувача, Пароль і Тип підключення.

Якщо Вам потрібно увійти в систему, змініть Тип авторизації на ESMTP і введіть ім'я користувача та пароль вище. Інший тип використовується для провайдерів, які вимагають, щоб Ви перевіряли пошту за допомогою POP3 перед SMTP для ідентифікації.

Як і у випадку з вхідною поштою, Ви можете змінити Поштовий каталог Вашої вихідної скриньки (за замовчуванням: /boot/home/mail/out/).

index Сповіщення та інші поштові фільтри

Сповіщення про нові поштові повідомлення, а також методи сортування та фільтрації листів знаходяться у розділі Фільтри E-Mail під назвою акаунта. Ви можете додати будь-яку кількість фільтрів, які будуть застосовуватися один за одним і міняти їх порядок, перетягуючи на нову позицію у списку.
На даний момент у блок Фільтри вхідної пошти Ви можете додати три фільтри. Після додавання фільтра Вам потрібно вибрати його у списку, щоб побачити його параметри.

index Спам-фільтр Баєса (AGMS Bayesian)

e-mail-filter-spam.png

Спам-фільтр використовує статистичні методи для класифікації листів як небажаного спаму. Він присвоює повідомленням значення від 0 до 1 і Ви можете вирішити, що є межею для справжнього листа а що вважатиметься спамом.
Ви можете додати цей спам-рейтинг на початку теми.
Крім того, спам-фільтр може навчатися на основі всієї вхідної пошти. Звичайно, Вам доведеться навчати його, відсортовуючи помилкові спрацьовування, тобто листи, які були помилково позначені як спам. Про це Ви дізнаєтеся більше, коли ми поговоримо про програму Mail.

Разом із наведеним нижче фільтром Співпадаючий заголовок Ви можете автоматично сортувати виявлені спам-листи.

index Співпадаючий заголовок

e-mail-filter-header.png

Цей фільтр порівнює заголовок листа з пошуковим шаблоном і виконує певну дію відповідно до встановлених Вами правил.
У першому текстовому полі Ви вказуєте, з яким полем (елементом) заголовка порівнювати. Доступні наступні значення:

Name ім'я відправника
From адреса електронної пошти відправника
To Ваша адреса електронної пошти (для кожного облікового запису своя)
Reply to адреса електронної пошти, на яку надсилаються відповіді
When дата і час отримання листа
Subject тема поштового повідомлення
Cc адреси всіх, хто отримає копію (Cc)
Account назва облікового запису електронної пошти
Status Поточний статус поштового повідомлення. Зазвичай це може бути «Прочитано», «Відповіли», «Відправлено», «Переслано», «Нове» або будь-яке інше значення, яке Ви визначили самостійно. Однак, якщо Ви не зміните його самостійно у фільтрі, воно завжди буде «Новим» після того, як поштовий сервіс отримає лист.
Priority встановлюється поштовою програмою відправника (наприклад, «терміново»)
Thread по суті, те саме, що й «Subject», але без таких речей, як Re: або Fwd:
Classification group залежно від того, як спам-фільтр класифікував лист, він буде або порожнім (у разі невизначеності) або міститиме слово «Справжній» (Genuine) чи «Спам» (Spam).
Spam/Genuine estimate це числова оцінка, яку спам-фільтр присвоїв поштовому повідомленню. Вони показані у науковій нотації, де 1.065e-12 перекладається як 1.065, поділене на 10 в 12-му ступені, що в даному випадку перекладається як 0.000000000001065.

Друге текстове поле містить пошуковий шаблон. Він приймає регулярні вирази, що надає йому велику гнучкість, але, на жаль, дещо ускладнює роботу. Почитайте трохи про це, воно того варте, і прості пошукові шаблони стануть не таким вже й складними.

За допомогою списку який розкривається під ним Ви можете призначити дію, коли шаблон збігається. Ви можете перемістити або видалити поштове повідомлення, встановити статус «Прочитано» або будь-який інший а також вказати обліковий запис, з якого Ви будете відповідати.

index Сповіщення про нову пошту

e-mail-filter-notification.png

Існують різні способи отримання сповіщень про нові електронні листи. У списку Метод Ви знайдете декілька варіантів, які можна комбінувати:

пусто Без сповіщення
Сигнал Відтворює звуковий файл події «New E-mail» заданий на панелі налаштувань Sounds для кожного нового листа
Оповіщення Показує вікно сповіщення для кожного нового електронного листа
Індикатори клавіатури Блимає світлодіодами клавіатури, наприклад, індикатором Caps-Lock
Головне оповіщення Показує одне вікно сповіщення для всіх нових листів
Головний сигнал Відтворює звуковий файл події «New E-mail» заданий на панелі налаштувань Sounds, один раз для всіх нових листів
Вікно журналу Показує вікно журналу

index Фільтри вихідної пошти

На даний момент існує лише один фільтр, який обробляє вихідну пошту: fortune.
Він додає випадково вибране кумедне або мудре «fortune cookie» в кінець кожного листа перед його відправленням. Ви можете зробити пробний запуск, виконавши команду fortune в терміналі.

index Налаштування поштового сервісу

Тепер, коли Ваші сервери вхідної та вихідної пошти (і, можливо, деякі фільтри) налаштовані, Вам потрібно вказати поштовому сервісу, який виконує усі перевірки та вибірки, як виконувати свою роботу.

e-mail-settings.png

Після позначення чекбокса Ви можете встановити інтервал, з яким поштовий сервер акаунта перевірятиметься на наявність нової пошти.

Поштовий сервіс може видавати сповіщення, відображення яких Ви можете настроїти як Ніколи, Поки йде відправка або При відправленні та отриманні.

Кнопка Редагувати меню скриньки… відкриє папку /boot/home/config/Mail/Menu Links/. Усі папки або запити (!), або посилання на них, поміщені у цю папку, відображатимуться у контекстному меню значка значка поштової скриньки Поштових служб в системному треї Deskbar.

У цьому контекстному меню Ви можете Створити нове повідомлення…, Перевірити пошту зараз або змінити Налаштування….

e-mail-mailbox.png

Якщо під час відкриття контекстного меню утримувати клавішу SHIFT, Ви отримаєте додаткові команди:

Перевірити пошту акаунта… Пропонує підменю для перевірки кореспонденції конкретного облікового запису
Відправити пошту з черги Дозволяє відправити відкладені листи без перевірки наявності нових листів
Вимкнути поштові сервіси Завершує роботу всієї поштової інфраструктури (mail_daemon)

Сам значок поштової скриньки показує, чи є непрочитані поштові повідомлення (статус «Нове»), якщо всередині є конверти.