mouse-icon_64.pngМишка (Mouse)

Deskbar:Налаштування (Preferences)
Розташування:/boot/system/preferences/Mouse
Налаштування:~/config/settings/Mouse_settings


mouse.png

Спочатку треба встановити тип мишки: 1, 2 або 3 кнопкова. Ви можете моделювати другу (=праву) кнопку мишки утримуючи клавішу CTRL при кліканні лівою. Для третьої (=середньої), це буде утримання CTRL ALT та клік лівою кнопкою мишки.

Ви можете перепризначити кнопки мишки, натиснувши на них і вибираючи їх нове значення у спливаючому меню.

За допомогою повзунків справа Ви регулюєте швидкість подвійного клікання, швидкість мишки та прискорення. Випробувальна зона нижче зображення мишки може бути використана для перевірки, чи швидкість подвійного клікання відповідає вашим смакам: якщо двоклік по слові не виділяє його, то вона занадто велика ( Вам доведеться звикати до швидшого натискування...

Існує три Режими фокусу (Focus modes) що визначають реакцію вікна на клік:

Натиснути для фокусу та підняти (Click to focus and raise) Це типове налаштування: Ви клікаєте по вікну, фокусуєтесь на ньому та перетягуєте його на перед.
Натиснути для фокусу (Click to focus) Клікання по вікну тільки дає йому фокус, але не піднімає автоматично. Щоб зробити це Ви маєте або клінути по заголовку вікна чи межі або клікнути будь-де утримуючи клавіші обслуговування вікна CTRL ALT.
Фокус перслідує мишку (Focus follows mouse)Вікно під курсором миші автоматично отримує фокус. Насправді це підняття робиться так само як у режимі Натиснути для фокусу (Click to focus).

Активація пункту Прийняти перший клік (Accept first click) позбавляє Вас можливості фокусування на неактивному вікні при виклику віджетів, таких як кнопки або меню. Це несе ризик несподіваного закриття вікна, наприклад, випадково зупинивши курсор на кнопці закриття при наведенні на вкладку вікна. З іншого боку, це значно прискорює робочий процес.

Всі налаштування застосовуються негайно.

Типово (Defaults) Скинути всі налаштування до типових значень.
Повернути (Revert) повертає налаштування які були активні до запуску панелі настройок мишки.