network-icon_64.png   Network (Мережа)

Deskbar:Preferences (Налаштування)
Розташування:/boot/system/preferences/Network
Налаштування:/boot/system/settings/network/


Налаштування мережі – це універсальна панель з настройками для всіх доступних мережевих пристроїв і служб. Ліворуч знаходиться список Ваших пристроїв і служб, праворуч – інформація або настройки для вибраного елемента списку.
У нижній частині Ви знайдете чекбокс опції Відображати стан мережі у Deskbar. Кнопка Відкат змін повертає настройки, які були активні на момент запуску панелі.

Пристрої

network-prefs-device.png

Тут ми бачимо, безпровідний пристрій, який використовує драйвер idualwifi7260. У спливаючому меню виберіть мережу WLAN для під'єднання. Поряд з кожною назвою WLAN у меню Ви побачите невелику піктограму, яка показує рівень сигналу.
Після вибору мережі, Haiku буде намагатися під'єднатися до неї автоматично при кожному завантаженні. Виберіть пункт Вибрати автоматично і адаптер буде намагатися під'єднатися до мережі WLAN з найкращим рівнем сигналу.

Якщо Ви під’єднуєтеся до захищеної мережі, Вам буде запропоновано ввести пароль та визначити режим з'єднання, одноразовий або постійний, що дозволить зберегти пароль і не вводити його в майбутньому.

Кнопки нижче дозволяють Відключити пристрій, або Під'єднати до мережі.

Під пристроєм Ви знайдете список доступних протоколів IPv4 та IPv6:

network-prefs-ipv4.png

У спливаючому меню вибирається режим в якому будуть задані найважливіші параметри мережі: IP-адреса, Маска підмережі та Шлюз. Ви можете вибрати пункт DHCP, щоб отримати конфігурацію з Вашої мережі (маршрутизатора, тощо) або вказати їх самостійно при виборі пункту Статичний. Коли введення необхідних параметрів буде завершено, натисніть кнопку Застосувати.

Параметри для провідного пристрою аналогічні, за винятком спливаючого меню з'єднання з мережею WLAN, що очевидно.

Служби

Параметри DNS

network-prefs-dns.png

Якщо Ви використовуєте DHCP, IP-адреса DNS-сервера та домен надаються Вашою мережею (маршрутизатором, тощо). Ви можете додавати або вилучати додаткові DNS-сервери, змінювати їхні пріоритети переміщаючи їх у списку за допомогою кнопок праворуч від нього.
Кнопка Застосувати активує Ваші нові налаштування.

Сервери FTP, SSH, Telnet

network-prefs-ftp.png

У своєму дистрибутиві Haiku має декілька серверів, які Ви можете запустити кнопкою Старт або зупинити кнопкою Відключити. У правій частині вікна, Ви знайдете інформацію, на яку слід звернути увагу: FTP та Telnet сервери є незахищеними і незашифрованими. За замовчуванням вони вимкнені. Вмикати їх слід лише тоді, коли Ви усвідомлюєте ризики безпеки.

Файли налаштувань

Файли з налаштуваннями мережі знаходяться в каталозі /system/settings/network/. Зазвичай Вам не потрібно турбуватися про них, за винятком випадків, коли необхідно їх видалити, щоб почати з чистого аркуша після того, як все пішло не так, як треба…

Однак один файл може бути дуже корисним, особливо при роботі з терміналу. Файл hosts дозволяє визначати псевдоніми для певних IP-адрес у мережі. Наприклад:

127.0.0.1		localhost	#loopback
192.168.178.3		NAS		#Synology
192.168.178.102		XIOS		#Mediaplayer

Окрім петлі на локальний хост, у мене є IP-адреса сховища Synology з псевдонімом «NAS» та медіаплеєра з псевдонімом «XIOS». Щоб розпочати сеанс FTP з мережевим сховищем, мені не потрібно запам'ятовувати його IP-адресу, я можу просто ввести:

ftp NAS