network-icon_64.pngМережа (Network)

Deskbar:Налаштування (Preferences)
Розташування:/boot/system/preferences/Network
Налаштування:/boot/system/settings/network/


Налаштування мережі - спільна панель у якій можна налаштувати всі доступні мережеві пристрої та сервіси. Зліва розташовано список Ваших пристроїв та сервісів який можна звернути, справа маємо інформацію про налаштування вибраного елемента.
В нижній частині Ви знайдете прапорець Показати (Show) Стан мережі (Network status) у Deskbar'і. Кнопка Повернути (Revert) дає змогу відкотитися на налаштування які були активні до запуску панелі.

Пристрої

network-prefs-device.png

Тут ми бачимо, бездротовий пристрій, що використовує драйвер iprowifi4965. З спливаючого меню виберіть WLAN для підключення. Після кожного WLAN імені в меню зображена невелика іконка, що показує рівень сигналу.
Після того, як WLAN обраний, Haiku буде намагатися підключитися до нього автоматично при кожному завантаженні. Виберіть пункт Вибирати автоматично (Choose automatically) і адаптер буде намагатися підключитися до бездротової мережі з найкращим рівнем сигналу.

Якщо ви підключаєтеся до захищеної мережі, вам буде запропоновано ввести гасло або одноразово або зберегти його для наступних сесій.

Кнопки нижче дозволяють Відключити (Disable) пристрій, або Переукласти (Renegotiate) з'єднання.

Під пристроєм ви знайдете список доступних протоколів IPv4 та IPv6:

network-prefs-ipv4.png

З спливаючого меню задається режим для призначення життєво важливих параметрів IP адреси (IP Address), Нетмаски (Netmask) та Шлюза (Gateway). Ви можете вибрати пункт DHCP для отримання динамічної конфігурації мережі (маршрутизатора etc.), або вказати їх самостійно за допомогою пункту Статичний (Static), натиснувши Прийняти (Apply) для завершення.

Налаштування прив'язаного пристрою аналогічне, без спливаючого меню WLAN з'єднання, очевидно.

Сервіси

Налаштування DNS

network-prefs-dns.png

Якщо Ви використовуєте DHCP IP адреса для DNS сервера і домен надаються Вам мережею (маршрутизатором etc.). Ви можете додати видалити інші DNS сервери та змінити їхні пріорітети переміщаючи їх вгору і вниз по списку за допомогою кнопок праворуч від нього.
Кнопка Прийняти (Apply) активуватиме Ваші нові налаштування.

Сервери FTP, SSH, Telnet

network-prefs-ftp.png

Haiku надає кілька серверів, які ви можете Включити (Enable) або Вимкнути (Disable). На правій стороні вікна, ви знайдете інформацію про конкретний сервер на яку слід звернути увагу: FTP та Telnet сервери є: небезпечними та незашифрованими. Типово вони вимкнені і можуть бути включені якщо Ви обізнані з ризиками безпеки.

Файли налаштувань

Налаштування мережі знаходяться в теці /system/settings/network/. Як правило, ви не повинні піклуватися про них, крім можливо випадку, коли виникло бажання видалити їх та почати все з чистого листа, якщо все пішло жахливо неправильно...

Один файл, проте, може бути дуже корисним, особливо при роботі з Терміналом. Його назва hosts, він дозволяє визначити псевдоніми конкретних IP-адрес в мережі. Наприклад:

127.0.0.1		localhost	#loopback
192.168.178.3		NAS		#Synology
192.168.178.102		XIOS		#Mediaplayer

Крім замикання на localhost, у мене є IP-адреса мого сховища Synology в розділі «NAS» та мого медіаплеєр під «Xios». Для того, щоб почати сеанс FTP з моєї мережею зберігання даних, я не повинен пам'ятати, що це IP-адреса, а просто ввести:

ftp NAS