Переклад даної сторінки ще неповний. Допоки це так, незавершені частини користайте у англійському варіанті.

screen-icon_64.pngЕкран (Screen)

Deskbar:Налаштування (Preferences)
Розташування:/boot/system/preferences/Screen
Налаштування:~/config/settings/system/app_server/workspaces
~/config/settings/kernel/drivers/vesa - тільки при запущеному режимі VESA.
~/config/settings/Screen_data - зберігає позицію вікна панелей.

Кожне Ваше робоче місце (workspaces) може мати власну роздільчу здатність, глибину кольору та частоту оновлення.

screen.png

Верхнє меню визначає до яких робочих місць застосовувати зміни (конкретно до якогось чи для всіх). Залежно від вашої відеокарти, інші меню містять доступні роздільчу здатність, глибину кольору та частоту оновлення.

Після клікання по кнопці Прийняти (Apply), графічний режим міняється та з'являється попередження з питанням зберегти чи відхилити зміни. Якщо Ви не будете відповідати на це попередження через 12 секунд повернеться попередній режим. Ви можете не побачити його у випадку коли Ваш монітор не підтримує такі налаштування.

Існує комбінація клавіш яка працює завжди, навіть коли налаштування екрану відкриті, це: SHIFT CTRL ALT ESC яка встановлює запасний безпечний відіорежим. Це зручно коли Ваш монітор не може правильно повідомляти свої можливості і Ваші налаштування викликають або спотворення або чорний екран. При цьому спливає попередження і якщо Ви нічого не робите протягом 12 секунд або натиснете клавішу ESC то все повернеться назад.

У лівій частині вікна, Ви побачите макет екрану з повідомленням про модель, виробника, роздільчу здатність в крапках на дюйм (dpi). Вказується назва відеокарти, якщо вона підтримується драйвером. В іншому випадку буде запис про включення "VESA", безпечного режиму що дозволяє працювати з більшістю апаратного забезпечення.

Незважаючи на те що режим VESA у Haiku працює дуже добре, Ви можете зіткнутися з деякими обмеженнями. Ви не зможете використати свій широкоформатний монітор в його рідній роздільчій здатності в результаті чого буде трохи розмите зображення. Можуть накладатися обмеження щодо доступних глибини кольору і частоти оновлення.

Clicking on the screen representation opens the Backgrounds preferences.

Below is a slider to set the screen's Brightness, if you're running on a notebook and the graphics driver supports it. In Terminal, screenmode --help shows how to control brightness and other options from the command line.

To the bottom left you can set the number of workspaces and arrange them in columns and rows.

Кнопка Повернути (Revert) дозволяє застосувати ті налаштування які були активні до запуску панелі Екран (Screen).