Tracker – Доповнення

Програми можуть встановлювати доповнення, щоб їх можна було легко викликати для вибраних файлів у вікні Tracker. Тільки доповнення, які можуть обробляти конкретний тип файлу, представлені у пункті контекстного меню Доповнення або меню Файл вікна Tracker. Деяким доповненням не обов'язково потрібен файл для роботи, тому вони завжди присутні у списку.

Нові доповнення Tracker, які не входять до складу стандартних пакетів .hpkg, можуть бути встановлені шляхом копіювання до відповідного каталогу «non-packaged» (дивіться розділ Структура файлової системи (Filesystem layout)):

/boot/system/non-packaged/add-ons/Tracker/   для доповнень доступних кожному користувачеві
/boot/home/config/non-packaged/add-ons/Tracker/   для доповнень доступних окремому користувачеві

Якщо до ім'я файлу доповнення додати тире та велику літеру, тоді його можна викликати за допомогою комбінації клавіш. Наприклад, Open Target Folder-O відкриється за допомогою ALT OPT O.
Звісно, при виборі комбінації клавіш Ви маєте подбати про можливі колізії. Вони не повинні бути однакові для різних доповнень.

Стандартні доповнення Tracker

При інсталяції Haiku в системі автоматично встановлюються наступні доповнення Tracker:

Background-B Відкриває панель налаштувань Background (Фон) для зміни кольору або фонового зображення робочого столу чи будь-якого каталогу або папки. Якщо викликати панель для вибраного файлу зображення, вона запускається з цим зображенням уже завантаженим в якості потенційного фону.
DiskUsage-I Запускає програму DiskUsage (Використання диску) з відповідним каталогом або папкою у якості об'єкта для аналізу.
FileType-F Якщо викликається для конкретного файлу або папки, то відкриває специфічну панель типу файлу для цього елементу, в іншій ситуації відкривається загальна панель налаштувань FileTypes (Типи файлів).
Open Target Folder-O Використовується тільки для пов'язаного файлу та відкриває каталог або папку, в якій знаходиться файл.
TextSearch-G Запускає програму TextSearch (Пошук тексту) для пошуку рядка у вибраному каталозі або папці (та їх вкладених папках).
ZipOMatic-Z Додає виділені файли або папки до zip-архіву. Якщо викликається без вибраних файлів або папок, відкриває панель для створення архіву простим перетягуванням.