Зміст
Поштова система Haiku
Використання призначених для користувача станів
Використання запитів
Більше порад

Семінар: Керування поштою

Цей семінар розказує як правильно керувати поштовою службою. Передбачається що сервіс правильно зконфігурований у налаштуваннях Пошта (E-Mail) і Ви знайомі з основними функціями програми Пошта (Mail).

index Поштова система Haiku

Якщо ви прийшли в Haiku з інших операційних систем, ви, ймовірно, використовували програми MS Outlook або Thunderbird Mozilla. Ви повинні були налаштувати їх, ввівши всі дані на поштовому сервері адресу і т.д., і вони використовують свої власні контакти бази даних. Вони дбали про надсилання та отримання електронної пошти та зберігали їх в якомусь великому спеціальному файлі. Зміна вами клієнта електронної пошти викликатиме клопіт з відправкою/отриманням та конвертацією листів. Використання більше одного клієнта паралельно для перевірки, теж створюватиме додаткову метушню.

Поштова система Haiku інакша. Вона складається з окремих невеликих модулів.

Додаток mail_daemon піклується про звязок з вашими поштовими серверами. Налаштування Пошта (E-Mail) центральна точка конфігурування ваших облікових записів, тут ви також можете встановити частоту перевірки пошти, для прикладу.

Кожне повідомлення як отримане так і відправлене електронною поштою зберігається як один файл, з інформацією у заголовку ( відправник, тема, дата) і станом (нове, відповідь, переслане) у BFS атрибутах. Це дає можливість їх пошуку / фільтрації за швидкими запитами Haiku.

browsing.png

Кожне повідомлення є окремим файлом перегляд або пошук якого не є сладнішим ніж перегляд зображень за допомогою Переглядача зображень (ShowImage). У відкритому вікні Tracker Ви можете переміщатись вибираючи файл для перегляду за допомогою кнопок попередній/наступний.
Оскільки вони є незалежними файлами, то використання як переглядача пошти додатку Haiku Пошта (Mail) не повинно викликати жодних проблем.

Крім того, формування нового повідомлення просто створює ще один файл, який передається mail_daemon'у для здійснення відправки. Керування контактами покладено на додаток Особи (People).

Другими словами, де інші поштові клієнти роблять все, від спілкування з поштовими серверами для забезпечення відправки всіх ваших листів до їх пошуку та фільтрації, Haiku використовує ланцюг невеликих інструментів та загального керування файлами:

Використання Tracker'а та запитів для обслуговування пошти надзвичайно потужна ідея. Отриманий досвід можна використати для вирішення інших проблем зв'язаних з обробкою файлів. Будь то зображення, музика, відео, контакти або будь-які інші документи, використання Tracker'а лежить в основі керування файлами.
Крім того, поліпшення в будь-якій з цих ланок системи принести користь не тільки електронній пошті, але й усім програмам, які використовують їх.

index Використання призначених для користувача статусів

При отриманні нових повідомлень деколи виникає бажання переглянути їх пізніше з метою детальнішого ознайомлення. Якщо вибрати у поштовому меню Закрити та | Зберегти як нове (Close and | Leave as New) то ваш запит збережеться у "Нові повідомлення (New messages)", речі мають тенденцію накопичуватися, таким чином ...

Одне з можливих рішень, звичайно, просто почати відповідь негайно і зберегти його як чернетку. Але якщо ви не бажаєте відповідати, а просто хочете повторно прочитати його пізніше, то це не буде доброю ідеєю.

status.png

Краще використайте Закрийте | та Встановіть на... (Close and | Set to...) для створення нового статусу та використання його для класифікації повідомлень. Для прикладу можна вибрати статус "Пізніше (Later)", і відповісти коли матимете більше часу.
Або використовувати різні статуси для певних проектів. Наприклад, я створив статус "HUG" (for "Настанови користувачеві") під яким я збираю повідомлення стосовно змісту, коммітів, цікавих ідей, зміни коду та інших важливих аспектів.
У будь-якому випадку намагайтесь зберегти ім'я статусу коротким. Таким чином, щоб він завжди поміщався у колонці "Статус" Tracker'а звичайної ширини.

Вам не потрібно відкривати програму Пошта (Mail) для встановлення статусу. З Tracker додатків Помітити як прочитане (Mark as Read) та Помітити як... (Mark as...) ви можете вибрати кілька повідомлень і встановити їх статус за один прохід.

index Використання запитів

Звичайно можна вказати теку для зберігання усієї пошти, щоб при відкритті мати доступ до повідомлень. Але з часом вона настільки розростеться і її відкриття займатиме через необхідність відкриття атрибутів та сортування дуже багато часу. Крім того слідкувати за старезними листами від нігерійських принців та іншими дрібними неприємностями надзвичайно швидко набридає ...

Купа часу при відкритті теки витрачається на розміщення файлів для читання з диска в правильному порядку сортування і відображення їх у вікні. Якщо є потреба у відкритті теки з величезною кількістю файлів, можна скоротити очікування, зробивши вікно Tracker "невидимим", тобто або звести його до мінімуму або перенести в інше Робоче місце. Дивіться Контролер процесів (ProcessController) , щоб побачити, як це впливає на завантаження процесора.

Запити (Queries), на допомогу!

Використовуючи запити Ви можете значно скоротити перегдяд повідомлень. Насправді, значок поштової скриньки у Deskbar використовує запити.

daemon-in-deskbar.png

Підменю Відкрити чернетки (Open Draft) робить запит для статусу "Чернетка (Draft)", який встановлює Пошта (Mail) при збереженні повідомлення.

Відкрити теку Вхідні (Open Inbox Folder) та Відкрити теку Пошта (Open Mail Folder) є тільки посиланнями на звичайні папки (що не дуже корисно, на мій погляд).

Підменю # нові повідомлення (new messages) виводить запит для листів зі статусом "Нові (New)" (той же запит використовується для зміни значка поштової скриньки, щоб показати наявність листів у ній, до речі).

Ви також можете додати свої власні запити (або теки, додатки, скрипти і т.д.) до цього контекстного меню , помістивши їх або посилання на них до ~/config/settings/Mail/Menu Links.

Запит ~/config/settings/Mail/mailbox є окремим випадком: він виконується при виборі лівою кнопкою миші значка поштової скриньки в Deskbar. IЯкщо ви хочете змінити цю поведінку, ви можете замінити його на будь-який інший файл (або посилання на файл), просто назвіть його "mailbox". Він не повинен бути запитом, посилання на теку запитів, сценарій або програму працює так само добре.

index Приклади запитів

Ось кілька прикладів використання запитів:

query-1.png
Шукає всі повідомлення за вибраним статусом "Пізніше (Later)".
query-2.png
Шукає всі повідомлення за останні 2 дні.
query-3.png
Шукає всі повідомлення від Ingo Weinhold'а за останні 2 тижня.
query-4.png
Шукає всі пости від Haiku commit list за останні 12 годин.

index Більше порад