drivesetup-icon_64.pngНастройка дисків (DriveSetup)

Deskbar:Applications (Додатки)
Розташування:/boot/system/apps/DriveSetup
Налаштування:~/config/settings/DriveSetup


Настройка дисків (DriveSetup) -це утиліта для створення, видалення та ініціалізації розділів. На даний момент вона не може переміщати або змінювати їх розмір, тому Вам знадобиться нерозмічений том (можливо зовнішній USB - накопичувач або другий вінчестер), або доведеться скористатись сторонньою утилітою GParted LiveCD для виділення вільного простору для нового розділу.

drivesetup.png

Верхню частину вікна займає графічне прдставлення всіх розділів пристрою, який Ви вибрали зі списку, що розташований нижче. Попри 4 первиннні розділи кожен з дисків може містити кілька розширених/логічних розділів. Щоб побачити детальнішу інформацію про кожний з логічних дисків, Вам знадобиться розгорнути список розділів , клікнувши по елементу +/-, що передує назві диску.

Вибравши розділ зі списку, Ви можете змонтувати його або відмонтувати за допомогою команд в меню Розділ (Partition) чи натиснувши ALT M або ALT U.

Крім того можна видалити розділ Розділ (Partition) | Видалити (Delete).
Однак слід пам'ятати наступне:

Дії з створення/видалення/ініціалізації розділів досить небезпечні. Перевірте зайвий раз чи Ви працюєте з потрібним розділом і потурбуйтесь про резервну копію даних на випадок, коли щось піде не так!

index Створення нового розділу

Якщо у ваших планах використовувати весь обєм диску як, наприклад, у випадку USB - накопичувача або карточки Compact Flash, Ви можете пропустити процес створення розділів і перейти безпосередньо до ініціалізації (Initializing).

Якщо використати неформатований простір на диску, який позначено <empty>, то можна створити розділ вибравши Розділ (Partition) | Створити (Create...)(ALT C).

drivesetup-create.png

У цьому діалозі Ви повинні задати розмір і тип файлової системи. Виберіть Be File System якщо Вам потрібний розділ для встановлення Haiku або Ви бажаєте використати всі переваги цієї системи такі як атрибути і запити . Зверніть увагу на те, що інші операційні системи можуть мати труднощі з доступом до такого розділу.

Якщо Ви створили первинний розділ замість чергового розширеного/логічного,діалог вище, також покаже прапорець Активний розділ (Active Partition). Якщо Ви збираєтесь використати цей розділ для загрузки Haiku, то Вам необхідно його відмітити.

Перед спробою використання або підмонтування нового розділу необхідно обовязково його ініціалізувати (відформатувати) у файлову систему.

index Ініціалізація розділу (Initializing a partition)

Ініціалізіція розділу відбувається тільки у випадку коли він повністю відмонтований за допомогою команд меню Розділ (Partition) | Ініціалізувати (Initialize) .

drivesetup-initialize.png

Тут Вам потрібно вибрати імя розділу та розмір блоку. Рекомендується розмір 2048 байт на блок, хоча за потреби його можна змінити.
Ініціалізація знищить всі дані на цьому розділі!