processcontroller-icon_64.pngКонтролер процесів (ProcessController)

Deskbar:Аплети Робочого столу (Desktop Applets)
Розташування:/boot/system/apps/ProcessController
Налаштування:відсутні

ProcessController appletНайперше завдання аплету Контролер процесів (ProcessController) показати активність процесорів та ступінь використання пам'яті. Він дозволяє здійснювати моніторинг окремих команд, змінювати їх пріоритет та вбивати їх, якщо програма зависає. У багатопроцесорних середовищах він дозволяє відключати окремі процесори / ядра. При аваріях Tracker'а або Deskbar'а ви можете перезапустити їх з меню ProcessController.

Індикатори зліва показують використання кожного з процесорів, той що справа показує споживання фізичної пам'яті. Зауважте, що кількість індикаторів залежить від числа процесорів / ядер в комп'ютері.

Якщо він не запущений, то при запуску Контролера процесів (ProcessController) буде запитано чи відкрити його у режимі вікна чи поселити у Deskbar. У віконному режимі Ви можете поміняти його розмір, а зробивши з нього Реплікант (Replicant) переміщувати по Робочому столі.
Де би він не був встановлений аплет керується з правоклікового контекстного меню.
Для видалення аплету з Deskbar зніміть прапорець у пункті Поселити у Deskbar (Live in the Deskbar) його контекстному меню.

Вихід з додатків

ProcessController - Quit an application

Для виходу з додатка просто виберіть його ім'я за допомогою меню Вийти з додатку (Quit an application). Чистий шлях для закриття додатку клікнути по цій закриваючій кнопці. Будьте уважні не вийдіть випадково з системного процесу такого як сервер або демон. Ваша система може втратити роботоздатність.

Використання пам'яті

ProcessController - Memory usage

Моніторинг використання пам'яті може бути вельми неточним.

Це меню дозволяє моніторити використання пам'яті різними командами системи. Вслід за назвою команди ідуть дві колонки: перша показує зарезервовану пам'ять що перезаписується, в той час як друга показує всю пам'ять включаючи ту що є виключно для читання (загальні бібліотеки, наприклад).

Перший рядок Системні ресурси та кеш (System resources & caches...) показує загальний обсяг пам'яті що використовують система та додатки. Довжина голубої смуги вказує на загальний обсяг фізичної пам'яті Вашого комп'ютера. Наступні рядки показують використання пам'яті кожним процесом. Зауважте, що довжина смуги базується на кількості використаної пам'яті.

Пам'ять що використовується тільки цим додатком (з доступом для запису)
Пам'ять в тому числі призначена тільки для читання (може використовуватися спільно з іншими додатками)

Потоки та використання процесора

Це меню дозволяє змінювати приорітети потоків , вбивати та відлагоджувати команди.

Зміни у командах в цьому меню проникають глибоко в систему та можуть призвести до втрати даних і нестабільності системи. Тримайте мишку у цьому місці міцніше!
ProcessController - Priority
код ядра
код користувача
простоювання нитки

На першому рівні ви бачите назви команд. При натисканні на одну з них, ви можете вбити всю команду. Темно-синя частина смуги це час, проведений в коді ядра, світло-синя частина в коді користувача, зелена частина в непрацюючому потоці (потоках). Смуга повністю заповнена синім кольором означає, що команда використовує всю потужність процесора.

Другий рівень показує окремі нитки команди. При натисканні на один, ви можете налагоджувати або вбити його. Смуга заповнена повністю синім означає, що потік прив'язаний до одного процесора / ядра.

Останній рівень меню дозволяє змінити пріоритет потоку. Будьте обережні з цим! Як правило, пріоритет нитки повинен бути зворотним до використання ним процесора. Тобто, чим більше він намагається претендувати на час центрального процесора, тим менший повинен бути його пріоритет. Загалом, не зв'язуйтеся з пріоритетами додатків; зконтактуйте краще з автором програми, це його справа.