Індекс
Читання повідомлень
Створення нових повідомлень
Налаштування

mail-icon_64.png   Mail (Пошта)

Deskbar:Applications (Програми)
Розташування:/boot/system/apps/Mail
Налаштування:~/config/settings/Mail/
~/config/settings/Mail/Menu Links/ – Розміщені тут об’єкти з’являються у контекстному меню поштової скриньки
~/config/settings/Mail/signatures/ – Місце для зберігання підписів.
~/config/settings/Mail/status/ – Місце для зберігання статусів, які визначив користувач.


Mail (Пошта) – це засіб перегляду та редактор електронних поштових повідомлень, який використовується системою Haiku за замовчуванням. Програма не має нічого спільного з власне отриманням та відправкою електронної пошти, які виконує mail_daemon, процес конфігурації якого описаний у розділі E‑mail (E‑пошта).

Ця сторінка є загальним оглядом програми Пошта. Щоб дізнатися більше про те, як працює система електронної пошти Haiku, зверніться до розділу Майстер-клас: Управління поштою .

index Читання повідомлень

Двічі натисніть на файл поштового повідомлення, щоб відкрити його у програмі Пошта. Інтерфейс досить простий:

email-read.png

Зверху знаходиться головне меню та додаткова панель інструментів, під ними – область з важливими атрибутами листа (від кого, кому, дата, тема) а далі – власне текст повідомлення. Якщо лист містить символи, які не можна прочитати або порожній, спробуйте змінити Кодування у меню Повідомлення.

Якщо до листа прикріплені файли, вони перераховані в кінці повідомлення. Правий клік миші на одному з них відкриє контекстне меню з пунктами Зберегти вкладення… і Відкрити вкладення. Ви можете перетягнути файл на робочий стіл або в інше вікно Tracker.

Більшість пунктів меню та панелі інструментів є досить зрозумілими, тому ми зосередимося лише на основних моментах.

indexФайл

Коли Ви закриваєте вікно нового вхідного повідомлення, його статус зазвичай змінюється з «Нове» на «Прочитане». Але Ви можете встановити й інші статуси, вибравши статус у підменю Закрити і…. У цьому підменю Ви знайдете пункт Встановити статус як… для створення своїх власних статусів, які зберігаються в ~/config/settings/Mail/status/.

indexРедагувати

У цьому меню Ви знайдете пункт, який відкриває Налаштування… поштової програми (дивіться нижче) та пункт Облікові записи…, який відкриває панель налаштувань E-mail для управління Вашими акаунтами.

indexРежим перегляду

Ці два пункти знадобляться Вам дуже рідко, якщо взагалі знадобляться:

Показати заголовокALT HПоказує повний заголовок листа, якщо Вам, наприклад, потрібно відстежити шлях поштового повідомлення.
Показати необроблене повідомленняВідображає повідомлення у необробленому вигляді, тобто з усіма керуючими символами і, наприклад, без розфарбовування лапок або URL-адрес.

indexПовідомлення

Різні варіанти відповіді на повідомлення можуть вимагати короткого пояснення.

ВідповістиALT RСтандартна відповідь серверу, який надіслав Вам листа. ПРИМІТКА: У випадку з повідомленням через список розсилки, відповідь зазвичай надсилається списку розсилки, а не особі, яка написала повідомлення!
Відповісти відправниковіOPT ALT RУ цьому випадку, повідомлення надсилається безпосередньо і тільки особі, зазначеній в атрибуті «Від» (From).
Відповісти всімSHIFT ALT RВідповідь ініціатору повідомлення та всім іншим одержувачам оригінального листа (з копіями).
Якщо виділити фрагмент листа перед тим, як відповісти на нього, у листі-відповіді буде процитовано лише виділений текст. Гарний спосіб скоротити надмірне вживання цитат, яке майже всі не схвалюють…

Пункти меню Переслати, Відіслати повторно та Копіювати до нового знову ж таки не потребують пояснень.

Коли Ви відкриваєте лист з вікна Tracker або з вікна результатів запиту, Ви зможете переходити від одного повідомлення до іншого використовуючи пункти меню Попереднє повідомлення і Наступне повідомлення.

Пункт меню Зберегти адресу збирає всі адреси електронної пошти з заголовка і власне тексту листа у підменю. Вибравши у цьому підменю адресу, Ви відкриєте програму People (Контакти), щоб заповнити і зберегти контактну інформацію.

indexЗапити

Це меню містить запити, які показують усі листи, пов'язані з поточним відкритим листом. Вибираючи пункти Той самий отримувач, Той самий відправник або Та сама тема, Ви отримаєте запити, які покажуть усі відповідні листи:

mail-query.png

index Створення нових повідомлень

Нове поштове повідомлення створюється за допомогою команди Нове повідомлення меню Файл або відповідного значка на панелі інструментів відкритого листа. Або просто запустіть програму Пошта або виберіть пункт Створити нове повідомлення… у контекстному меню значка поштової скриньки на панелі задач Deskbar.

email-write.png

Вікно дуже схоже на те, що Ви бачите при читанні пошти. Пункти меню та елементи панелі інструментів дещо відрізняються, а текстові поля потрібно заповнити адресою електронної пошти одержувача, темою листа тощо.

Cc – це скорочення від анахронічного терміну «carbon copy», що означає, що копії Вашого листа будуть надіслані переліченим особам. Відмінність від простого переліку адрес у полі «Кому» полягає у тому, що Ви не звертаєтеся безпосередньо до людей, яким надсилаєте копії, тим самим сигналізуючи, що Ви, ймовірно, не очікуєте від них відповіді.
Bcc означає «blind carbon copy» , це практично те саме, що й «Cc», тільки одержувачі не бачать адреси один одного.

Ви можете ввести кілька одержувачів, розділяючи їхні адреси комою. Кому, CC і BCC – це списки, які розкриваються. Вони містять усі адреси електронної пошти у Вашій системі, знайдені за запитом до файлів Контакти. Атрибут «Group» контактів сортує їх у відповідних підменю.

Знову ж таки, ми зосередимося на найцікавіших функціях меню.

indexФайл

За допомогою пункту меню Зберегти як чернетку Ви можете зберегти свою роботу на деякий час і повернутися до неї пізніше. Щоб завантажити розпочатий лист знову, виберіть його у підменю Відкрити чернетки, у якому буде показано результат запиту для усіх листів зі статусом «Чернетка».

indexРедагувати

Пункти меню Додати префікс цитати і Прибрати префікс цитати або їхні відповідні комбінації клавіш ALT + / - використовуються для додавання/зняття рівня цитати шляхом зміни кількості символів «>» перед цитатою. Просто виділіть текст у рядках, які Ви хочете зробити цитатою або відмінити цитату і виберіть цей пункт меню.

email-spellcheck.png

Пункт Перевіряти орфографію наразі пропонує лише виправлення англійських текстів, позначаючи неправильні або невідомі слова червоним кольором. Правий клік миші на такому слові відкриває контекстне меню з пропозиціями виправити слово або замінити його.

Далі знову є пункт, який відкриває Налаштування… поштової програми (дивіться нижче) і пункт Облікові записи…, який відкриває панель налаштувань E-mail для управління Вашими акаунтами.

indexПовідомлення

За допомогою пункту меню Додати підпис Ви можете додавати заздалегідь визначені тексти в кінець повідомлення. У підменю Ви можете вибрати певний текст або Випадковий.

email-signature.png

Ви створюєте нові або редагуєте існуючі підписи за допомогою пункту меню Редагувати підписи…, який відкриває вікно де Ви вводите сам текст і заголовок Вашого нового підпису. У цьому вікні, у меню Підпис Ви знайдете пункти Відкрити певний підпис або Зберегти чи Видалити поточний підпис. Підписи слід зберігати в ~/config/settings/Mail/signatures.

Використовуйте пункти меню Додати вкладення… і Прибрати вкладення, щоб додати/вилучити файли як вкладення. Ви можете перетягувати файли з вікна Tracker. Проте будьте обережні, щоб не скинути текстові файли безпосередньо у секцію з текстом листа, інакше вони будуть вставлені як текст.

email-attachments.png

Список вкладених файлів розміщається у нижній частині вікна програми під текстом листа. Ви можете видалити файл, відкривши контекстне меню або виділивши його і натиснувши клавішу DEL.

indexЗапити

Як і при читанні листів, це меню містить запити, які показують усі листи, пов'язані з листом, який Ви зараз пишете. Вибираючи пункти Той самий отримувач, Той самий відправник або Та сама тема, Ви отримаєте запити, які покажуть усі відповідні листи.

index Налаштування

email-preferences.png

Налаштування пошти складаються з двох частин:

indexІнтерфейс користувача

Панель кнопокПараметри відображення надписів під значками або повного приховування панелі інструментів.
ШрифтВстановлює тип шрифту для тексту у листах електронної пошти.
Розмір шрифтуВстановлює розмір шрифту.
Забарвлення цитатЗабарвлює різні рівні цитат.
Перевірка орфографіїВмикає/вимикає перевірку орфографії під час запуску.
Автоматично помітити як прочитанеЯкщо Ви закриєте електронний лист зі статусом «New», Ви можете автоматично позначити його як «Read».

indexПоштові відправлення

Обліковий запис за замовчуваннямЯкщо у Вас є декілька облікових записів електронної пошти, тут вказується, який з них буде використовуватися за замовчуванням при створенні нового поштового повідомлення.
Обліковий запис для відповідіКоли Ви відповідаєте на лист, Ви можете вибрати параметр Використати запис за замовчуванням, встановлений у списку вище, або використати Обліковий запис з листа, тоді лист буде надіслано з того самого облікового запису, з якого надійшло оригінальне повідомлення.
Вступ відповідіЦей текст вставляється перед процитованим текстом у Вашій відповіді. Ви можете використовувати різні змінні зі списку поруч з текстовим полем. Приклад: «Hello %n!\n\nOn %d you wrote:\n» буде мати вигляд:
Hello Dr. Hawking!

On Mon, 18 Jan 1998 02:55:16 +0800 you wrote:
> so thanks again for the inspiration concerning the cosmological constant.
> ...and the rest of the quoted text following...
АвтопідписАвтоматично додає підпис у кінець листа.
КодуванняВстановлює кодування за замовчуванням.
Інфо про символи без кодуванняЯкщо Ваш лист містить символи, які не можуть бути закодовані за допомогою встановленого методу кодування, Ви можете увімкнути попередження про це. Це дасть Вам можливість змінити кодування перед відправленням. Інакше, символи без кодування будуть замінені символами заміщення (прямокутниками).
Перенос текстуВставляє переноси рядка через кожні 76 символів, що полегшує читання листів.
Додати атрибутиВи можете надіслати BFS атрибути файлу разом із вкладеннями. Це добре для інших користувачів Haiku, оскільки вони отримають «повний» файл (згадайте про атрибути виконавця, альбому, назви MP3-файлів) але може збити з пантелику (або навіть викликати підозру) інших користувачів, які будуть дивуватися, що це за додаткові вкладення «BeOS Attributes»…
Якщо Ви вирішуєте не надсилати атрибути разом із вкладеннями, не забудьте зробити архіви файлів перед надсиланням, інакше Ви видалите атрибути BFS.