Індекс
Вікно «Знайти»
Базові запити – «за ім'ям/назвою»
Розширені запити – «за атрибутом»
Дуже розширені запити – «за формулою»
Вікно результатів
Шаблони запиту

Запити (Queries)

Запит – це пошук файлів на основі їхніх атрибутів, який можна виконати у файловому менеджері Tracker або у терміналі. Запити зберігаються у /boot/home/queries/ і за замовчуванням зберігаються протягом семи днів, перш ніж будуть видалені. Зверніть увагу, що це не статичні списки результатів Вашого пошуку, а формули запитів, які запускають новий пошук щоразу, коли Ви їх відкриваєте.
Навіть краще, Вам не потрібно робити подвійний клік, щоб повторити запит. Ви можете деталізувати збережений запит, як і будь-яку іншу папку, зробивши на ньому правий клік миші та переміщуючись по підменю.

index Вікно «Знайти»

Ви можете запустити запит, вибравши пункт меню Знайти… або у меню панелі задач Deskbar або у будь-якому вікні файлового менеджера Tracker або з робочого столу (який фактично є повноекранним вікном Tracker). Клавішами швидкого доступу є комбінація ALT F. З'явиться вікно «Знайти»:

basic-query.png
  1. Виберіть нещодавні або збережені запити або збережіть поточні параметри пошукового запиту як Шаблон Запиту.

  2. Конкретизуйте Ваш пошук від Усі файли і папки до певних типів файлів.

  3. Виберіть критерій за яким буде виконуватися пошук:
    • за ім'ям/назвою – базовий пошук за назвою файлу або папки;
    • за атрибутом – розширений пошук, Ви задаєте умови пошуку для одного або кількох атрибутів;
    • за формулою – ще більш розширений пошук, Ви можете точно вказати умови складного запиту.
  4. Виберіть, на яких дисках шукати.

  5. Введіть текст пошукового запиту або умови пошуку.

  6. Зніміть позначку з опції Тимчасовий, якщо Ви не хочете, щоб цей запит самознищився через 7 днів.

  7. Поставте позначку, якщо пошук необхідно виконувати Включаючи смітник.

  8. При необхідності введіть назву для цього запиту, якщо Ви хочете його зберегти.

  9. Ви можете перетягнути значок у будь-яке місце, щоб зберегти запит. Якщо Ви зробите це правою кнопкою миші, з'явиться можливість зберегти запит як шаблон.

index Базові запити – «за ім'ям/назвою»

Якщо Ви просто хочете знайти усі файли та папки на підключених дисках, які відповідають певному шаблону, просто залиште критерій пошуку за ім'ям/назвою, введіть текст пошукового запиту (умови пошуку) у текстове поле вводу та натисніть ENTER.

index Розширені запити – «за атрибутом»

Ви можете створювати складніші запити, шукаючи за атрибутами певних типів файлів. Щоб це працювало, ці атрибути мають бути проіндексовані.

query-window.png

Ви починаєте зі змінювання типу файлу з Усі файли і папки на, наприклад, text | E-mail та встановлення критерію пошуку за атрибутом.

У результаті, з'явиться список який розкривається ліворуч від текстового поля вводу та кнопки Вилучити і Додати під ними. У списку Ви зможете вибирати атрибут у якому буде здійснюватися пошук. За допомогою кнопок Вилучити і Додати Ви можете додавати до запиту додаткові атрибути або вилучати їх. Ці атрибути можуть бути логічно пов'язані між собою за допомогою операндів «і/або».

Для прикладу розглянемо запит на електронну пошту:

query-window-filled.png

Так виглядає вікно пошуку, коли Ви шукаєте усі електронні листи, надіслані Вам Clara Botters за останні два місяці, у темі яких були слова «sufflé» або «impossible».
Як Ви бачите, пошук за атрибутами на основі часу підтримує деякі корисні фрази: окрім «2 months», Ви можете використовувати «сьогодні», «вчора», «понеділок» або «минулого понеділка» (понеділок минулого тижня) або «останні 2 хвилини/години/дні/тижні».
Хороший спосіб скоротити кількість результатів пошуку.

index Дуже розширені запити – «за формулою»

Введення запиту «за формулою» вручну – це дуже складно і непрактично. Але все ж у нього є свої переваги.

Візьмемо наведений вище запит на пошук у листах Клари з критерієм за атрибутом, що стосуються «sufflé» і таке інше. Якщо усі атрибути та умови пошуку вже визначені, спробуйте переключитися в режим за формулою і Ви отримаєте такий текстовий рядок пошукового запиту:

formula-query.png

Ще раз, у вигляді тексту, відредагованого для зручності читання:

(((((MAIL:from=="*[cC][lL][aA][rR][aA] [oO][sS][wW][aA][lL][dD]*")
       &&(MAIL:when>=%2 months%))
       &&(MAIL:subject=="*[sS][uU][fF][fF][lL][éÉ]*"))
       ||(MAIL:subject=="*[iI][mM][pP][oO][sS][sS][iI][bB][lL][eE]*"))
       &&(BEOS:TYPE=="text/x-email"))

Яка користь від цього?

index Вікно результатів

Після виконання пошукового запиту вікно пошуку буде замінено вікном результатів. Ось приклад пошуку за запитом «server»:

result-window.png

Окрім сірого фону, вікна результатів виглядають так само, як і будь-яке інше вікно Tracker. Варто звернути увагу на деякі моменти:

Ви можете зробити зрозумілий макет розташування атрибутів у результатах пошуку для певного типу файлів. Відкрийте папку з файлами того типу, для якого Ви хочете створити шаблон і впорядкуйте атрибути так, як повинні бути представлені результати запиту. Зробіть копію макета за допомогою пункту меню Атрибути | Копіювати макет.

Відкрийте каталог /boot/home/config/settings/Tracker/DefaultQueryTemplates, створіть нову папку з назвою «group/filetype», замінивши слеш на підкреслення, наприклад, «audio_x-mp3». Перейдіть у нову папку і вставте до неї макет, копію якого Ви зробили раніше, за допомогою пункту меню Атрибути | Вставити макет.

index Шаблони запиту

При подвійному кліку по збереженому запиту починається його виконання і одразу відкривається вікно з результатами. Може статися, що Ви не захочете шукати саме з такими параметрами а використаєте збережений запит як відправну точку, щоб лише злегка підправити формулу.
Скориставшись пунктом меню Зберегти запит як шаблон…(дивіться (1) на скриншоті вгорі) або перетягнувши значок (9) у будь-яке місце правою кнопкою миші, Ви можете створити саме такий шаблон. Подвійний клік по шаблону відкриє не вікно результатів, а панель «Знайти», де Ви зможете швидко змінювати текст пошукового запиту або додавати/видаляти атрибути.

Де б Ви не зберігали шаблони пошукових запитів, вони відображатимуться у списку недавніх запитів на панелі «Знайти».