Переклад даної сторінки ще неповний. Допоки це так, незавершені частини користайте у англійському варіанті.
Зміст
Монтування томів
Навігація
Вигляд
Налаштування Tracker'а
Робота з файлами
Статус операції

Tracker

Tracker являє собою графічний інтерфейс для всіх ваших файлів. Це дозволяє створювати нові файли і теки або знаходити, запускати або перейменовувати, а також копіювати або видаляти існуючі.

Будучи таким самим додатком, як і будь-який інший (робочий стіл зі своїми значками насправді просто повноекранне вікно у фоні), Tracker з'являється зі своїми вікнами в Deskbar'і та може бути закритий і перезапущений. Найпростіший спосіб покинути та перезавантажити завалений або заморожений Tracker (або норовливий Deskbar) є виклик Team Monitor.

index Монтування томів

Для того, щоб отримати доступ до HDD, CD, USB флешки і т.д., ви повинні спочатку змонтувати том, тобто, повідомити систему що він є. Це робиться за допомогою клікання правою кнопкою мишки по робочому столі або вже змонтованому томі (наприклад, завантажувальному диску) і виборі тому в підменю Монтувати (Mount). Ви знайдете таке саме меню Монтувати (Mount) у Deskbar'і.

drill-down.png

Там також є меню Налаштування (Settings) так що вам не потрібно встановлювати все вручну після кожного завантаження.
Вищевказані налаштування будуть автоматично монтувати будь-який пристрій при підключенні / вставці, а також змонтують всі диски що змонтовані попередньо.

При від'єднанні, наприклад, HDD або флешки, обов'язково треба переконатись в успішному відмонтуванні тому та відсутності його іконки. Це гарантуватиме що всі операції будуть успішно завершені. Інакше можлива втрата даних або пошкодження пристрою!
Haiku здатна змонтувати томи форматовані не у BFS. Майте на увазі, однак, що ці не BFS файлові системи не були ретельно протестовані. Запис на ці томи може призвести в деяких випадках до виникнення помилок. Якщо ви хочете перестрахуватись, завжди вибирайте Монтувати тільки для читання (Mount read-only) при монтуванні!

index Навігація

Типово при двокліку по теці Tracker відкриває нове вікно залишаючи батьківську теку відкритою. Це може швидко призвести до переповнення робочого столу.
Ви можете запобігти цьому, утримуючи клавішу OPT, яка автоматично закриє батьківське вікно.
Це також вірно для навігації за допомогою клавіатури. Більш детальну інформацію дивіться у розділі Гарячі клавіші та комбініції клавіш (Shortcuts and key combinations).

Переміщення по папках є однією з головних функцій Tracker'а, так само, як файлових менеджерів на інших платформах. Tracker Haiku має ряд унікальних особливостей, які допоможуть вам ефективно робити це.

indexЗанурення у субменю

Замість двоклікання теки за текою існує кращий спосіб гортання:

drill-down.png

Клікніть правою кнопкою миші по теці і у верхній частині звичайного контекстного меню ви знайдете підменю поточної теки, яке дозволить Вам перейти на рівень нижче. Просто рухатеся вниз по ієрархії до тих пір, поки не знайдете потрібний файл або теку, яку ви шукаєте та натисніть, щоб відкрити його. Вище відображатиметься вміст теки /boot/home/config/.
Якщо Ви зробите це перетягуючи файл за собою, він опиниться там де ви його в кінцевому результаті відпустите.

Цей простий метод можна використовувати для кожного вікна Tracker:

window-drill-down.png

Натисніть на область в нижньому лівому кутку, де вказано кількість елементів у списку і ви отримаєте підменю для кожного рівня вище вашого поточного місця розташування. Звідти ви можете переходити по теках, як зазвичай.

Зверніть увагу, що робочий стіл завжди займає найвищий рівень, як місце де Tracker показує змонтовані томи. Отже, якщо ви хочете перейти на інший диск, ви повинні спочатку перейти до вершини (робочого столу), а звідти перейти на інший диск.


Ви отримаєте таке ж навігаційне підменю при перетягуванні файла на теку. Після нетривалого зависання, підменю спливає і ви можете зануритись до пункту призначення. Якщо ви ініціювали захоплення правою кнопкою мишки, ви можете вибирати між копіюванням, переміщенням або створенням посилання на файл при відпусканні цієї кнопки.

index Упереджуюче перескакування по файлах

Ви можливо знайомі з концепцією файлових менеджерів інших операційних систем: набравши перші кілька літер імені файлу можна перейти до першого файлу що містить ці початкові символи. Haiku розвинула цю ідею далі. Якщо немає файлу, що починається з цих літер вона перейде до такого що містить набраний рядок будь-де у назві. А якщо немає нічого подібного у назві почне шукати подібний текст у атрибутах.

window-type-ahead.png

У наведеному вище прикладі є багато файлів, які починаються "Логотипом Haiku", реалізувати прості підходи для посування вперед марно. У Haiku однак, набравши "web" потрапляємо одразу на "Haiku logo - website". Символи, які ви вводите з'являться в нижньому лівому кутку, де ви зазвичай знаходите кількість усіх файлів у теці. По друге після введення символу дисплей переходить назад в нормальне русло і ви готові до нового типу попереду пошуку.

index Випереджаюча фільтрація

Замість того, щоб переходити до файлу під час набору тексту, є також можливість відфільтрувати всі файли, що не відповідають попередньо введеній стрічці. Це може значно підвищити зрозумілість, особливо при роботі у переповнених теках. Використовуючи SHIFT SPACE як розділювач Ви зможете фільтрувати по кілька рядків одразу.
На відміну від типу випереджаючого стрибання, фільтрація буде виконуватись поки Ви не натиснете ESC або закриєте вікно (або покинете теку при використанні одновіконної навігації).
Ця випереджаюча фільтрація встановлюється в Налаштуваннях Tracker'а.

index Вигляд (Appearance)

window-menu.png

Вікно Tracker надає три різних режими у меню Вікно (Window):

Меню Вікно (Window) надає доступ до кількох інших функцій:

Деколи Ви забажаєте змінити кілька іконок не виконуючи повного очищення Clean up (ALT K). В такому випадку Ви вибираєте ці іконки та починаєте перетягувати їх на нове місце. Перед тим, як Ви їх відпустите натисніть клавішу ALT. Це вирівняє іконки по невидимій сітці.

Решта функцій достатньо зрозумілі, виходячи з налаштувань Tracker'а.

index Налаштування Tracker'а

Вікно (Window) | Налаштування... (Preferences...) - відкриває панель яка запропонує цілий ряд параметрів з якими стає все зрозуміло як тільки спробуєш. Так як всі налаштування застосовуються відразу, Ви моментально побачите зміни.
Не настільки, коротше кажучи, очевидні параметри:

Ця панель, доречі, доступна Tracker'у з пункту меню Deskbar'а Налаштування (Preferences).

index Робота з файлами

При зверненні до вибраного файла більшість команд меню Файл (File) також доступні з контекстного меню що викликається натисканням правої кнопки мишки.

Зазвичай команди досить зрозумілі.

index Стан операцій

При копіюванні, переміщенні або видаленні файлів Tracker показує хід процесу у вікні стану. Якщо Ви проводите більше ніж одну транзакцію кожна з них отримає власне вікно стану.

transaction-status.png

Справа знаходяться дві кнопки, щоб призупинити або зупинити транзакцію повністю. Іноді може бути корисним тимчасово призупинити велику операцію. Наприклад, при потребі швидкого запуску великих додатків. Копіювання великих обсягів даних знижуватиме пропускну здатність введення-виведення вашого жорсткого диска і таким чином затримуватиме робочий процес.